.
Rss
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Июль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
» » На шляху до Ріо. В’ячеслав СОРОКІН
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 2847

В черговому матеріалі в рубриці «На шляху до Ріо» ми пропонуємо інтерв’ю з тренером В’ячеславом СОРОКІНИМ. В минулому спортивному сезоні три його підопічних боролися за олімпійські ліцензії в двох видах програми. Саме про це, а також про олімпійську підготовку в нашому матеріалі

 

ВАНДЮК/ РИБАЧОК

- В’ячеславе Михайловичу, рік тому ви розпочали роботу з двійкою Юрій Вандюк/ Андрій Рибачок. За цей період вони досягли певного прогресу. З чого розпочинали роботу

- Мені прийшлося внести чимало змін в їх веслування. Треба було переконати хлопців в деяких речах, зламати стереотипи, які у них склалися. Спортсмен повинен знати для чого він робить ту, чи іншу вправу. Тоді він буде прогресувати, буде розвиток. 

- Коли ви побачили перші результати роботи?

- У березні. Тоді вони стали на відрізках показувати таку швидкість, яку ніколи не показували. Але стабільності не було. Стабільність з’являється з великими обсягом роботи, яку треба виконати.

Зараз у них немає інших думок, крім того, щоб працювати над своїм веслуванням.

Вони відчули, що їм стало зручно, що вони можуть витримати весь цей обсяг роботи. Андрію, наприклад, неправильна за технікою виконання робота не дозволяла економно працювати. Скільки б спортсмен не працював над своєю "фізикою", якщо він веслує неправильно, толку не буде.

Я їм постійно торочу просте визначення слово «техніка»: «Техніка – це раціональне прикладання зусилля спортсмена для просування човна вперед». Причому головне слово тут «раціональне». Не потрібно робити заноси весла через Ковель, чи як я говорив Чебану, через Дерибасівську. Не потрібно робити зайві рухи, які забирають необхідну енергію та негативно позначаються на швидкості. 

- На першому старті сезону-2015 – Кубку України, Вандюк/ Рибачок посіли друге місце…

- Вони не пройшли так, як повинні були пройти. Вони звикли на тренуваннях працювати комфортно, а вже на гонках себе напружувати. А це вже не проходить. Не проходить тому що, є і сильніші «двійки». Я їм говорю: «Ви повинні працювати в гонці так, як диктує гонка. Найголовнішій ваш супротивник – це час». Але для того, щоб вийти на високі часові показники, для цього треба відповідним чином підготувати організм.

- Який потенціал цієї «двійки»?

- Я не люблю робити прогнози в цьому відношенні, не люблю говорити про потенціал. Я вважаю так: «Якщо людина працює з повною віддачою, ця робота йде в правильному напрямку і чітко виконується, йде правильна "підводка", то результат буде непоганий. Якщо спортсмен налаштовується на перемогу, то його виступ завжди буде добрим, а якщо він ставить задачу тільки потрапити на «світ», чи тільки потрапити на Олімпіаду, то й результат буде відповідним. Іншого не дано, це все же перевірено – мільйон разів.

 

ЧЕБАН

 

- Кілька слів про виступ в цьому сезону Юрія Чебана, а саме про чемпіонат світу в Мілані. У півфіналі він начебто показав себе з кращого боку, але…

- Так він став другим, випередивши Коровашкова. У фіналі той фінішував четвертим, а Юра – дев’ятим. Не вистачило підготовленості, налаштованості та й за технікою це був не найкращий його заїзд.

Ми розпочали працювати на початку жовтня, і я бачу у нього набагато кращу налаштованість на роботу. Це не може не радувати. А щоб був результат, як в Лондоні-2012, йому треба повністю віддатися цієї справі. Інших варіантів просто немає. Коли він працює, іншим нічого робити поруч – ані в загально-фізичній підготовці, ані у веслуванні. 

 

ОЛІМПІЙСЬКА ПІДГОТОВКА

- Система відбору побудована таким чином, що вже на початку сезону - в квітні-травні треба буде досягти певного рівня готовності. А потім в разі успіху у відборі, треба підвестися відповідним чином до Олімпіади. Наскільки складно буде втримати рівень готовності, чи ще підвищити його до головного старту?

- Це дуже складно. Треба постійно слідкувати за станом спортсмена. В цьому плані нам їдуть назустріч. В жовтні на збір в Южне приїжджала досвідчений науковець в спортивній сфері Людмила Тайболіна (старший науковий співробітник лабораторії теорії та методики спортивної підготовки і резервних можливостей спортсменів Науково-дослідного інституту Національного університету фізичного виховання і спорту України. – прес-служба). Вона провела функціональну діагностику спортсменів на початку зборів. Щоб потім можна було порівнювати ці показники з показниками на інших етапах підготовки до Олімпійських ігор. Це дуже серйозна допомога.


- Розкажіть будь ласка про план підготовки спортсменів вашої групи до олімпійського сезону?

- В листопаді ще один збір в Южному, з січня до березня – підготовка в теплих краях, скоріш за все, в Туреччині. В квітні працюватимемо в Дніпропетровську. Далі підготовка залежатиме від того, як пройде відбір на Кубку України. Якщо, все нормально, то далі по курсу Дуйсбург, Рачіце, де відбудуться етапи Кубку світу, та Дніпропетровськ, де пройде чемпіонат України. 24 липня, наскільки мені відомо, запланований виліт до Бразилії, на Олімпійські ігри. Це при найкращих для нас розкладах.


 

Прес-служба ФКУ

Облако Тегов