.
Rss
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
» » Микола МАЦАПУРА: «Націлюємося на «призи» в обох видах»
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 1083

В цьому році бронзові призери Олімпійських ігор-2016 Дмитро ЯНЧУК та Тарас МІЩУК підтвердили статус найсильнішої каное-двійки країни. Вони перемогли на обох дистанціях і на Кубку, і на чемпіонаті України, крім того, завоювали чотири медалі на міжнародних стартах, три з яких на неолімпійській «п’ятисотці». Втім, тренер спортсменів Микола МАЦАПУРА впевнений, що його підопічні можуть розраховувати на медалі чемпіонату світу не тільки на «п’ятисотці».

- Миколо Івановичу, розкажіть будь ласка, як була побудована підготовка ваших підопічних після чемпіонату Європи.

- Після чемпіонату Європи я дав хлопцям відпочити. Сім днів вони відпочивали. Чому так зробив? Через десять днів після чемпіонату України був чемпіонат Європи, і тому ми працювали в щадному режимі, щоб зберегти ту форму, яка була набрана. Таким чином, на «Європі» у Тараса з Дмитром фактично був спад, тому треба було зробити відновлювальний мікроцикл. Хлопці відновилися. Крім того, в цей період було дано завдання побігати, трохи позайматися загально-фізичною підготовкою, а ось виходити на воду заборонив.

На сьогоднішній день (бесіда проходила на минулому тижні. – прес-служба) у нас вже третій навантажувальний тиждень. Почали вже виходити в «двійці», бачу – човен став котити, з’явилося добре відчуття води. Приступили вже до серйозних навантажень.

- Як в цілому була побудована підготовка до цього спортивного року, у порівнянні з олімпійським? Чим відрізнялася?

- Відрізнялася тим, що після Олімпійських ігор хлопці відпочивали десь 84 дні, тобто практично три місяці. Ми навіть не планували до цього сезону серйозно готуватися в «двійці». Думали «четвірки» готувати, «двійку, 500», але не олімпійську дистанцію. Але коли хлопці відпочили, сказали мне: «Миколо Івановичу, давайте готуватися серйозно». Розпочали підготовку з Туреччини. Вона не мала такий насичений характер, як в олімпійському року, не було таких об’ємів. Можна сказати, працювали в щадному режимі. Тому через те, що не було серйозної базової підготовки в період підготовки, ми виступили не зовсім вдало. На олімпійській дистанції наша «двійка» посіла в щільній боротьбі шосте місце, причому ще за 50 метрів йшли третіми. Тож цей виступ не був провальним. Зараз відновилися, виходимо на хороший режим. Сподіваюсь, що виступимо більш успішно.

- Яка зараза робота ведеться?

- На попередньому тижні велася повторно-інтервальна робота, на цьому – теж. А вже наступного тижня чисто дистанційна робота.

- В цілому, по цьому сезону, від ваших підопічних більшою мірою слід чекати успіху на «п’ятисотці», ніж на «тисячі», чи не так?

- Не факт. Про це я зможу сказати тільки наприкінці цього робочого тижня. Якщо хлопці витримають навантаження, то можемо розраховувати на серйозне місце і на «тисячі».

- Але будь-якому разі боротиметесь за «призи» на обох дистанціях…

- Так. Боротимемося за «призи» на обох дистанціях. І я на це розраховую, і хлопці теж. 

 

Інтерв’ю Миколи МАЦАПУРИ. ВІДЕО


Прес-служба ФКУ із Полтави

Облако Тегов