.
Rss

ВІТАННЯ ІМЕНИННИКАМ!
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Ноябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
» » На шляху до Ріо-2016. Олексій СЕМИКІН
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 1212
На шляху до Ріо-2016. Олексій СЕМИКІНМи продовжуємо нашу рубрику «На шляху до Ріо-2016», де публікуватимемо матеріали, присвячені боротьбі наших веслувальників за путівки на Олімпіаду-2016 в Ріо. Один з видів, де є реальні шанси на завоювання олімпійської ліцензій – це жіноча «байдарка-четвірка, 500м», яка є постійним учасником фіналів на головних європейських змаганнях, а в цьому році стала навіть срібним призером Євро. На чемпіонаті України в Дніпропетровську ми поспілкувалися з Олексієм СЕМИКІНИМ, який відповідає в збірній саме за підготовку жіночої байдарки, поспілкувалися відразу після фіналу чемпіонату в цьому виді програми – «К-4,500, жінки».

- Олексію Івановичу, яке враження залишив виступи нашої жіночої байдарки-четвірки на чемпіонаті України – нашої надії на завоювання олімпійської ліцензії?
- Взагалі, чемпіонат України – це відбіркові змагання, але для жіночої байдарки-четвірки – це більше контрольний заїзд в рамках підготовки, ніж сам по собі відбір. Звісно, цей екіпаж повинен був показати певний результат. Але зустрічний вітер плюс відсутність конкуренції позначилося на часі, який був показаний (1.43. – прим.ред.). По-друге, ми на цей чемпіонат спеціально не готувалися, наша основна задача – чемпіонат світу.
- Як екіпаж виглядав за технікою, за злагодженістю?
- Технічні проблеми існують, вони періодично то з’являються, то зникають. Добре, що вони виникають на місцевих змаганнях. З виходом на певний рівень готовності вони уходять. Звісно, ми працюватимемо над цими моментами, щоб на міжнародній арені все було добре. Повторюся, наша головна мета – підвестися під чемпіонат світу та завоювати ліцензію. Зараз йде підготовка до нього. Так, наприклад, вчора увечері пройшли три контрольні заїзди на дистанції 500 метрів, і взагалі було два тренування, тобто сьогодні дистанцію екіпаж йшов під навантаженням. Ми, як зібралися після Баку, розпочали тренування, спортсменки вже тиждень знаходяться в тренувальному режимі. Таким чином, ще раз скажу, що сьогоднішню гонку ми не розглядали як справжню гонку, це момент, який проходить, в підготовці.
- Говорячи про найближчий чемпіонат світу, хотілось би вас запитати про минулорічний, де жіноча «четвірка» виступила невдало. Чому так відбулося, які висновки були зроблені?
- Тоді незадовго до чемпіонату світу відбувся перехід «жіночої байдарки» від тренера до тренера. Я був в тренерському штабі, але більше зі спортсменками працювали Інна Осипенко та Дмитро Радомський. Я взяв їх десь за місяць до чемпіонату світу, і було досить непросто зібрати цей екіпаж. Екіпаж явно йшов по понижувальної, адже в тому році основної ціллю було завоювання на чемпіонаті Європи ліцензії на Європейські олімпійські ігри. Про те, що ми поїдемо на чемпіонат світу ми дізналися приблизно за місяць до нього. Тому на ці змагання ніхто ніяких піків не планував. Крім того, чесно кажучи, підвела самовпевненість дівчаток. Вони напевно думали, що після чемпіонату Європи, де вони посіли п’яте місце, вони зможуть спокійно потрапити в фінал і на чемпіонаті світу. Не було бойового настрою.
- В цьому році як з настроєм?
- В цьому році, як говорять відступати вже нема куди. Чи ліцензія, чи не знаю що… Рік відпочинку напевно. Задача у нас одна, і вона не обговорюється. Просто повинна бути ліцензія. І все. І це все прекрасно розуміють.
- Чи визначені вже пріоритети, адже є шанси завоювати ліцензію і в «байдарці-двійці» на дистанції 500 метрів?
- В програмі чемпіонату світу «двійка» стоїть перед «четвіркою», тому в цьому виді ми в цьому році ганятимемось. Якщо будемо, то на додатковому відборі в наступному році. На чемпіонаті світу в «двійці» всього лише шість ліцензій, а в «четвірці» – десять. Взагалі, відбір на чемпіонаті світу дуже жорсткий, так в одиночці планується близько п’ятидесяти спортсменок, тобто сім заїздів в попередньому колі. «Четвірок» буде, в кращому випадку, двадцять-двадцять п’ять, а «двійок» - близько сорока, і кожна боротиметься за ліцензію. Цікаво, що ліцензійний чемпіонат світу-2011 в цьому виді виграли австрійці, в Лондоні були лише восьмими. В «четвірках» все набагато складніше, і «темних конячок» менше, ніж у «двійках». Тому ставимо лише на «четвірку».
- Як пройде підготовка до чемпіонату світу?
- В Обухові, також як у Юрія Чебана, якщо все буде нормально (бесіда проходила в перший день чемпіонату, а Чебан ганявся в останній день. – прим.ред.). Підготовка за планом розпочнеться 16 липня і триватиме до чемпіонату світу.
- Який результат за часом необхідний, щоб завоювати олімпійську ліцензію?
- Ми націлюємося на результат 1.33. Він повинен дозволити завоювати ліцензію без усіляких серйозних напружень. Можливо, вистачить і 1.34, але тут вже не без питань. Принаймні, вчора на контролі все три човни проїхали за 1.35, при тому, що ніякої конкуренції не було – вони змагалися самі з собою. Є така тенденція, що на змаганнях, при нормальній підготовці при відповідній конкуренції, наша «четвірка» скидала одну-дві секунди. Хотілось би, щоб така тенденція збереглася і на чемпіонаті світу.
- Склад «четвірки» вже остаточний?
- На даному етапі остаточний, але у житті все може трапитися. Остаточний склад – той, який сів в літак, а потім вийшов на старт. А на сьогодні ми називаємо спортсменок кандидатами. Тож, повторюся, усіляке може бути, може когось і прийдеться міняти, якщо не буде задовольняти швидкість човна. Хоча, як вчора показали тренування: міняли людей в «четвірці», але все одне і теж. Поки з головним тренером, держтренером зупинилися на варіанті складу, який вже показував результат, і вважаємо, що він ще раз його повинен показати, адже він вже був.

Інтерв’ю Олексія СЕМИКІНА. ВІДЕО

Облако Тегов