.
Rss
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Декабрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
» » Олексій МОТОВ: «Питання участі спортсменів відразу в двох чемпіонатах світу вирішуватимемо індивідуально з кожним»
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 1657
Олексій МОТОВ: «Питання участі спортсменів відразу в двох чемпіонатах світу вирішуватимемо індивідуально з кожним»Вчора в Дніпропетровську розпочався чемпіонат України серед молоді та юніорів, який триватиме до 30 червня. Слідом за ним особистий чемпіонат України, який є відбірковим на ліцензійний чемпіонат світу (серпень, Мілан). Напередодні найважливіших всеукраїнських змагань року ми поспілкувалися з головним тренером збірної України Олексієм МОТОВИМ:

БАКУ-2015
- Олексій Володимировичу, перед тим, як поговорити про найближчі чемпіонати, торкнемося теми Європейських Олімпійських ігор. Як оціните виступ українських веслувальників?
- Всі спортсмени виступили по своїм силам. Той, хто повинен був потрапити у фінал, той потрапив. Хто не повинен був потрапити у фінал – на жаль, дива не відбулося – не потрапив. Європейські Олімпійські ігри ми не розглядали як етап відбору, це був контрольний старт – подивитися, як люди додали в результаті. Я був готовий до такого виступу, який відбувся.
Ми планували дві медалі: в чоловічій каное-двійці на дистанції 1000 метрів (Дмитро Янчук/ Тарас Міщук) та в жіночій байдарці-двійці (Анастасія Тодорова/ Марія Повх) на дистанції 200 метрів. Жінки виконали свою задачу. Каноїсти – ні, але я задоволений виступом хлопців. В дуже жорсткій гонці вони не зламалися технічно, до кінця витримали ту модель дистанції, яка у них була спочатку. Янчук та Міщук лише перший рік ганяються по «дорослим», тому їм ще складно підтримувати упродовж сезону форму, яка у них була на чемпіонаті Європи. Тож, підбиваючи підсумки, можу сказати, що ті екіпажі та спортсмени, на яких ми розраховуємо в плані завоювання ліцензій, виконали свої задачі.
- Напевно вболівальники та спеціалісти чекали нагороди і від олімпійського чемпіона Юрія Чебана…
- Юрій Чебан – той спортсмен, який у своєї кар’єри добився всього, про що мріє будь-який спортсмен світу. Тож у нього, за великим рахунком, на перший план виходить мотивація. А головна мотивація для нього в цьому сезоні – це завоювання олімпійської ліцензії. Саме так і побудована його підготовка, а цей старт був контрольним. Так, хотілось би, щоб він виступав, як німецький спортсмен Себастьян Брендель, котрий виграє кожний міжнародний старт. Нажаль, у спортсменів різна психологія та різні цілі та задачі.
- Що скажете про виступ байдарки-двійки Євген Карабута/ Ігор Трунов – бронзових призерів молодіжного чемпіонату світу. В Баку вони показали майже такий же результат за часом, як в минулому році в Сегеді…
- Ну байдарка у нас взагалі проблемний вид, не тільки ця «двійка», це стосується всієї байдарки. У нас дійсно великий провал та відставання від провідних спортсменів світу. І, нажаль, у нас в Україні немає конкуренції в цьому виді. Для того, щоб був результат, потрібно конкуренція. А конкуренція створюється не за один день і не за один рік. Сподіваюсь, що спортсмени які зараз виступатимуть серед юніорів, а це 1997-98 роки народження – амбіційні та з хорошими даними, вже наступного року конкуруватимуть з дорослими спортсменами, і завдяки цьому у нас повинен покращитися результат. На даний момент вимагати якійсь результат від чоловічої байдарки, на мій погляд, нереально. Так, в категорії «молодь» Карабута/ Трунов напевно конкурентоспроможні на молодіжному чемпіонаті світу, але в цьому випадку, як на мене, були прорахунки в підготовці цих спортсменів на цей рік, були і інші фактори, які позначалися на результаті.

ОСОБИСТИЙ ЧЕМПІОНАТ

- Відразу до ще однієї олімпійської теми, а точніше про ліцензійний чемпіонат світу. На чемпіонаті України, як відомо, визначатиметься склад збірної для участі в ньому. Хто входитиме в коло претендентів в боротьбі за путівку в Ріо-2016?
- Гадаю, що великих несподіванок ми не побачимо. Так в жіночій байдарці ми розраховуємо на «четвірку» та «двійку» Тодорова/ Повх. Після квітневого Кубку України я наполягав на тому, щоб ці спортсменки виступали і в «двійці», і в «четвірці». На мій погляд, у двійки більше шансів завоювати ліцензію. Все ж таки в квартеті чотири спортсменки, склад не завжди рівний, тож дуже складно їх вивести на пік форми. А Повх з Тодоровою дійсно потрапили в гребок та психопортрет в них співпадає плюс є велике бажання досягти високого результату. В Баку слабко виступила в «одиночці» Світлана Римкевич, але до чемпіонату світу є час, щоб зробити висновки і належним чином підготуватися
Що стосується каное. Віддаючи двійку Юрій Вандюк/ Андрій Рибачок на підготовку В’ячеславу Сорокіну, розраховував на ії конкуренцію з двійкою Дмитро Янчук/ Тарас Міщук. Відповідно у конкурентній боротьбі цих екіпажів ми б вибирали найкращий. На жаль, в підготовці двійки Вандюк/ Рибачок відбувся якійсь збій – чисто психологічний, на мій погляд. Упродовж кількох останніх років вони на внутрішній арені не програли жодного старту на дистанції 1000 метрів і, можливо, чисто психологічно не були готові до конкуренції. На найближчих чемпіонатах України побачимо, чи зможуть вони вийти з цього стану. В одиночці розраховуємо на Павла Алтухова на дистанції 1000 метрів та Юрія Чебана в спринті. Наврядчи, Чебану, навіть в його нинішньому стані, хтось зможе чинити опір. Ці спортсмени, звісно, також є претендентами на завоювання олімпійських ліцензій.
В чоловічій байдарці, на мій погляд, нема про що говорити. Везти людей на чемпіонат світу можна, але за рахунок командируючи організацій, адже в іншому випадку, це, як на мене, пуста трата державних коштів. Я маю на увазі всі види байдаркової програми.


МОЛОДІЖНИЙ ТА ЮНИОРСЬКИЙ ЧЕМПІОНАТИ

- Тепер поговоримо про чемпіонат України серед молоді та юніорів. Хто тут, на ваш погляд, серед претендентів на високі місця на чемпіонату світу?
- Серед байдарочниць-юніорок свої минулорічні лідируючи позиції зберегли Людмила Кукліновська та Діана Танько. Вони в минулому році були сьомими чемпіонаті світу в «двійці» на дистанції 500 метрів. Це сильний скатаний екіпаж, вони ж складуть основу і «четвірки». В каное, де ми мали медалі на чемпіонаті Європи, Борислав Бизу зараз виступатиме разом з Богданом Чабаном, який має досвід виступу на Юнацьких олімпійських іграх. Це непоганий «човен» – я його бачив в роботі, він складе і основу «четвірки». На жаль, в «каное-одиночці» ми не конкурентоспроможні, адже каноїста рівня Павла Алтухова у нас в цій категорії немає – вони, нажаль, народжуються не так часто.
В жіночому каное на чемпіонаті світу додалася дистанція 500 метрів, і це хороший шанс для Людмили Лузан, яка тяжіє саме до цієї дистанції. Тож ми розраховуємо на медалі в цьому виді
Серед байдарочників-юніорів у нас є лідер – це Олег Кухарик. Наврядчи йому хтось чинитиме опір. В «двійці» на дистанції 200 метрів розраховуємо на екіпаж Даніїл Кузьмін/ Іван Семикін. В принципі виходить непоганий склад. Також, як і раніше, я приділяю увагу нашому резерву. У нас наймолодша збірна серед тих, які виступають на чемпіонаті світу, у нас є непогана перспектива. І, якщо ми в подальшому хочемо бути конкурентоспроможною командою, відпускати з виду роботу з резервом ажніяк неможна.
Що стосується категорії «молодь», тут серед кандидатів в більшості своїй члени збірної України. Як я вже говорив, у нас дуже молода збірна.
- А молодіжна каное-четвірка?
- Це вид, який, на мій погляд, повинен бути заохочувальним для тих спортсменів, які виступають на олімпійських дистанціях та підтверджують свій клас. Ставити як основну задачу по підготовці каное-четвірці не маю сенсу. У нас, на жаль, було чимало спортсменів, які орієнтувалися саме на цей вид – завойовували певні медалі, але потім ми цих спортсменів не бачили у збірній команді і подальшого прогресу в цьому виду ц нас не було.

ПОДАЛЬША ПІДГОТОВКА

- Молодіжний чемпіонат України та особистий чемпіонат йдуть один за одним. Наші лідери в каное-двійці на дистанції 1000 метрів виступатимуть на обох змаганнях. Питаю через те, що дистанція дуже виснажлива, і можливо є сенс зберегти сили на міжнародні старти…
- Чемпіонати України це, перед усім, залік обласним управлінням, які представляють спортсмени. Тому в будь-якому разі спортсмени виступатимуть на обох чемпіонатах. А ось що стосується виступу спортсменів на обох чемпіонаті світу – і молодіжному, і дорослому, тут я свою думку не змінив. У зв’язку з тим, що у нас чемпіонат світу ліцензійний, спортсменам не стоїть брати участі в молодіжному чемпіонаті. На мій погляд, якщо особистий тренер хоче, щоб його вихованець виступав на цьому старті, він повинен це мотивувати своїми планами підготовки, своїми розрахунками, адже, наголошую ще раз, найголовнішій старт року – це ліцензійний чемпіонат світу. Чемпіонат світу серед молоді проходить як раз між чемпіонатом України та основним чемпіонатом світу в Мілані. Випадати на десять-дванадцять днів з підготовки – це забагато. Тому кожний випадок розглядатиме окремо.
Що стосується виснажливості гонок. Після закінчення чемпіонату залишається 41 день до чемпіонату світу. А це достатньо великий запас, щоб провести знову провести базову підготовку, накатати об’єми, відповідно походити дистанційно, і за десять днів, які залишаться, підвести спортсменів на чемпіонату світу. Якщо взяти минулий рік, то, наприклад, двійка Вандюк/ Рибачок брала участь в двох чемпіонатах Європи та в двох чемпіонатах світу, тобто навантаження було незрівняним з нинішнім роком. Нажаль, к минулорічному чемпіонату світу у нас чимало спортсменів, в тому числі жіноча байдарка-четвірка, підійшли далеко не в найкращому стані. Щоб подібних помилок не повторювалося, у нас є 41 день, щоб нормально підготуватися до ліцензійного чемпіонату світу.
- А скільки приблизно у нас спортсменів, які в силу віку та рівня можуть виступити на обох світових форумах?
- Ще раз підкреслю, у нас збірна команда молода. Тож кандидатів на виступ на обох стартах вистачає. Якщо переслідувати локальні цілі, то їх всіх можна запустити на чемпіонат світу в Португалію, і він для нас буде чи не найуспішнішім за довгий час. Інше питання, чи є сенс це робити, якщо ми потім не виконаємо свою основну задачу – завоювання олімпійських ліцензій.
Наприклад, Павло Алтухов може виступити на молодіжному чемпіонаті світу. У нього була невелика травма, і ліцензії у виді «каное-одиночка, 1000м» на Європейських олімпійських іграх у нас не було. Тож, можливо, Алтухову цей старт в Португалії буде необхідний для впевненості, адже він довгий час не виступав на міжнародних стартах. Але, повторюю, до кожного такого випадку ми підходитимемо індивідуально – розмовлятимемо з тренером, з лікарем, а потім прийматимемо рішення.
Після змагань у Баку я відправив спортсменів збірної команди на комплексне медичне обстеження – були зроблені біохімія крові, інші тести, щоб мати уявлення про їх стан. Керуючись даними, які отримаю, і розглядатимемо подальшу підготовку збірної команди.

Облако Тегов