.
Rss

ВІТАННЯ ІМЕНИННИКАМ!
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
» » Перед стартом. Денис КАМЕРИЛОВ
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 725

До вашої уваги останній матеріал з рубрики «Перед стартом». Своїми думками поділився бронзовий призер чемпіонату світу-2017 полтавський каноїст Денис КАМЕРИЛОВ (на фото: зліва на подіумі чемпіонату світу-2017, справа - Едуарад ШЕМЕТИЛО). Відзначимо, що в активі Дениса шість медалей чемпіонатів світу та Європи – дві завойовані в «каное-двійці, 500» зі львів’янином Віталієм ВЕРГЕЛЕСОМ, ще чотири – в «каное-четвірці, 1000». Аналіз минулого сезону, оцінка системи відбору, а також цілі на нинішній сезон – в інтерв’ю прес-службі ФКУ.

 

МИНУЛИЙ СЕЗОН

- Денисе, як оціните виступ в минулому сезоні?

- В цілому, нормальний сезон вийшов. Ми непогано виступили в «двійці» - фінішували другими слідом за двійкою Янчук/ Міщук, програвши не дуже багато, а також завоювали бронзові медалі на чемпіонаті світу в каное-четвірці, 1000». Звісно, хотілось би відзначитися на олімпійській дистанції, але, в цілому, повторюся, виступили більш-менш нормально.

- Поговоримо про виступ на чемпіонаті світу в каное-четвірці. У фіналі відбулася зміна за номерами. Звичний загребний Денис Коваленко сів на третій номер, а Віталій Вергелес замість нього – на перший. З чим пов’язані ці зміни?

- В тренувальному процесі тестували варіанти з Вергелесом на першому номері та з Коваленком. Краще показник був з Вергелесом, тому вибраний цей варіант, тому і відбулася перестановка.

- Як на вашу думку, за рахунок чого українська четвірка зуміла фінішувати в першій трійці?

- Напевно на той момент ми були просто краще готові за своїх конкурентів. Складно виділити якусь одну якість, котра нам допомогла завоювати «бронзу».


  

ПІДГОТОВКА

- Розкажіть, як пройшла підготовка до сезону.

- Основним моментом вважаю те, що ми вперше виїхали на зарубіжний збір, де була можливість готуватися на теплій воді. Ми провели в Туреччині два збори, нам дуже сподобалося. Тренувалися ми під керівництвом Сергія Жиляєва. Під час тренувань Сергій Леонтійович вносив певні корективи, зокрема щодо технічної складової нашої роботи. Тож цей період, вважаю, пішов нам на користь.

- Як ваша «двійка» з Вергелесом йде перед стартом Кубку України? Які враження від роботи?

- Враження стандартні. Все за планом.

- Конкуренти на Кубку України ті ж самі, що й завжди – Янчук/ Міщук та Вандюк/ Рибачок?

- Наскільки я знаю, в Кубку України братиме участь ковельська «двійка» у складі Троцюк/ Свиридюк, а також Алтухов/ Сівков. Ці екіпажі теж можуть непогано проїхати. Але коло фаворитів залишається таким, як зазвичай.

 


 

НОВА СИСТЕМА ВІДБОРУ

- Тепер на чемпіонатах Європи та світу каное-четвірки змагатимуться на дистанції 500 метрів. Це підвищує шанси збірної України?

Не знаю чи підвищує шанси, але конкуренція в каное-четвірці виросте – і в Україні, і на міжнародній арені. Гадаю, що до числа призерів можуть підтягнуться білоруси, які можуть залучити й спринтерів. Тут більш силова робота, на «тисячі» - зовсім інша. А фаворитом в цьому виді напевно буде збірна Росії.

- В цьому році, як відомо змінилася система відбору – каное-четвірка тепер формуватиметься за результатами заїздів в «одиночках» та «двійка». Як ви вважаєте, це посилить український екіпаж, який відправиться на Євро?

- Нову систему відбору вважаю необ’єктивною. По-перше, тому що за системою відбору в число претендентів в «четвірку» відбирається одна двійка на дистанції 1000 м та одна на «п’ятисотці». В цих видах є два екіпажі, які конкурують вже кілька років - Вандюк/ Рибачок та Янчук/ Міщук, ми з Віталієм Вергелесом іноді створюємо їм конкуренцію, більшою мірою на дистанції 500 м. Але це спорт, і вічних лідерів немає.

Опираючись на статистику, можна сказати, що в «каное-двійці, 500» на чемпіонатах Європи та світу український екіпаж в більшості випадків був конкурентоспроможним – більшою мірою Янчук/ Міщук, меншою – Камерилов/ Вергелес.

На дистанції 1000 метрів достатньо високі результати показують Янчук/ Міщук та Вандюк/ Рибачок. В каное-одиночці останнім часом тільки Павло Алтухов складає конкуренцію на міжнародному рівні. Тому напрошується питання. Чому в «каное-двійці» відбирається лише один човен? Вважаю, що «двійки», які посіли другі-треті місця теж можуть скласти конкуренцію «четвірці», яку зберуть за новою системою відбору.

Нова система відбору більшою мірою зручна для тих, у кого профільна дистанція 500 метрів – в цьому виді відбирається аж шість спортсменів. Для себе, наприклад, не бачу сенсу ганятися «каное-одиночку, 500», адже це йде на шкоду нашому профільному виду, яким є «каное-двійка, 500». Також невідомо, яким чином буде сформована «четвірка» з 14-ти чоловік (згідно системи відбору у коло претендентів на потрапляння в екіпаж відбираються: перша шістка на «С-1, 500», перша двійка на «С-1, 200» і «С1-1000», а також перші екіпажі на «С-2, 500» та «С-2, 1000». – прес-служба).

І ще питання. Чому у жінок і чоловіків відбирається К-2 200м, а у нас ні?

Припустимо відбереться 14 каноїстів, як далі визначать найсильніший човен, адже варіантів четвірки може бути безліч. Тут буде маніпуляція однозначно. Така моя думка.

Також в каное-четвірці не завжди найсильніші одиночники дають кращий результат. На мій погляд, завжди четвірка, яка виграла повинна мати право як мінімум брати участь у відборі (я не говорю зараз про нашу четвірку, адже дистанція 500 м це далеко не 1000 м. Хорошим прикладом є виступ російських каноїстів.

Не люблю публічно висказувати свою думку, але раз запитали я постарався дати повну відповідь.

Можливо я помиляюся і щось недорозумію. Буду радий отримати коментарі/ відповіді на дані питання. 

 

ЦІЛІ НА СЕЗОН

- Які плани ставите на цей сезон? Тільки «двійка, чи, можливо, спробуєте свої сили в «одиночці»?

- Наші плани, як завжди, пов’язані з «двійкою» та «четвіркою». Націлюємося досягти максимально можливого результату в цих видах програми. Про місця не загадую. Важливо максимально викластися.

 

Прес-служба ФКУ

Облако Тегов