.
Rss

ВІТАННЯ ІМЕНИННИКАМ!
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
» » ПЕРЕД СТАРТОМ. Марія КІЧАСОВА-СКОРИК
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 897

Для Марії КІЧАСОВОЇ-СКОРИК 2017-й рік став найуспішнішим в кар’єрі. Перемога на етапі Кубку світу та чемпіонаті Європи в байдарці-двійці з Анастасію ГОРЛОВОЇ (на фото в матеріалі) на дистанції 200 м, європейська «бронза» в «четвірці», не говорячи вже про низку успіхів в «одиночці» на національних змаганнях. Втім, фініш сезону – чемпіонат світу – не склався: у фіналі спринту «двійка» вивернулася, а в байдарці-четвірці український квартет був далекий від медалей.

 

УСПІШНИЙ СЕЗОН

- Маріє, які оціните попередній сезон, адже до кінцівки є питання?

- Все ж таки вважаю, що сезон дуже вдався. Не буває все ідеально. Буває, що і вивертаєшся. Це треба пережити. Зробити правильні висновки, і в подальшому все буде добре. А своїм виступом на тогорічних національних змаганнях задоволена – у всіх видах програми завоювала золоті нагороди, окрім двох.

- За результатами минулого сезону можете зробити висновок, до чого у вас більше душа лежить – до спринту, чи до «п’ятисотки»?

- За своїми відчуттями зробила висновки, що мої шанси – це спринт: і «одиночка», і «двійка». Тут я відчуваю себе комфортно. Я знаю, що мені треба робити, тому що більш досвідчена в цих видах. «П’ятисотка» для мене важкувата. Таким чином, більшою мірою я все ж таки спринтер. Звісно, дистанція 500 метрів зараз дуже важлива для відбору в екіпаж, але на міжнародних змаганнях в ній я себе не бачу. А ось в спринті бачу: етапи Кубку світу, фінали чемпіонату Європи. 

ПІДГОТОВКА

- З минулим сезоном ситуацію прояснили. Давайте поговоримо про підготовку. В минулому році вона була дещо змазаною, адже ви тоді відновлювалися після травми. Як в цьому році все пройшло?

- Так, тоді я розпочала активні тренування аж в лютому. В цьому році все було стабільно. Розпочали підготовку в жовтні. Спочатку на воді, потім було два лижних збори, що, в принципі, було в новинку для нас – давно вже таке було. Потім було чимало теплої води, тобто збори в Туреччині. Все вдалося. І кілометраж набрали необхідний, і силу м'язову.

Що стосується об’ємів, то, можливо, загальний кілометраж був більше, ніж зазвичай, адже збори були довготривалі. Дуже корисними, вважаю, були і лижні збори.

На заключному етапі підготовки більше ходимо в «одиночках», але пробуємо і екіпажі. Налаштовуємося на Кубок України, ще кілька днів – і гонки. Ми готові.

 

КОНКУРЕНЦІЯ

- Чи можна вважати, що в цьому році конкуренція за місце в екіпажі-четвірці буде набагато серйознішою, ніж в минулому році, враховуючи те, що і рівень спортсменок зростає, а також повернення Інни Осипенко-Радомської?

- Так, звісно, конкуренція буде серйозніше. І це великий плюс для збірної України. Як і повернення Інни у великий спорт. Вона завжди була для нас – молоді – зразком.

- Чи можна говорити, що у зв’язку з цим і працювалося на зборах з більшим бажанням, з більшим завзяттям?

- Ці моменти – це більше індивідуальне відношення спортсмена. Не можу сказати, що конкуренція підвищує бажання веслувати. Бажання веслувати – це любов до спорту, це мотивація спортсмена. А конкуренція показує твої слабкі та сильні місця.

- Які дистанції на Кубку України будуть основними для вас?

- Основними для мене буде «одиночка» (200 та 500 м), де відбувається відбір в екіпаж. Крім того, «двійка, 200 м» з Настею Горловою. Хочу пройти ії добре, щоб зрозуміти перспективи на подальші змагання. «Четвірка» виступатиме у звичному складі. Вона у нас стабільна. Втім, результат в цьому виді не вплине на остаточний склад «четвірки» на чемпіонаті Європи.

- За підсумку Кубку України коло претендентів на потрапляння в екіпаж може бути достатньо широким. Це додає хвилювання?

- Така конкуренція тільки на краще. Коли є чимало спортсменів, які претендують на потрапляння в екіпаж, кожен намагатиметься показати свої найкращі якості. Це здорова конкуренція, яка дозволяє людям розвиватися, і тому така система, гадаю, тільки посилить «четвірку». Задача-мінімум для кожної претендентки, на мій погляд, потрапити, принаймні, в число перших чотирьох в «одиночках». Хоча, впевнена, що кожна з дівчаток націлена на перемогу.

- Чи може хтось із перспективної молоді вмішатися в спір досвідчених спортсменок за потрапляння в екіпаж?

- Мені здається, що нас занадто багато, щоб хтось з юних байдарочниць міг яскраво вмішатися в цю боротьбу. Але все можливо. У кожного є шанс. Побачимо на гонках.

 

ЦІЛІ НА СЕЗОН

- В цьому році, враховуючи систему відбору, цілі на сезон треба ставити поетапно, чи все ж таки повинна бути велика ціль?

- Якщо у спортсмена немає такої цілі як Олімпійські ігри, то це вже погано. Зрозуміло, що все відбувається поетапно, і спортсмен повинен це тримати у голові і розуміти, що треба зробити на кожному з етапів. Природньо, що тримаєш в голові чемпіонати Європи та світу, тому йдеш не всі види, а тільки ті, що необхідні. У мене є цілі і на «світ», і на «Європи», але відбір ніхто не відміняв, і це дуже важливий відбір.

Таким чином, перша задача – відібратися в «четвірку», щоб дивитися вже якоюсь мірою на Токіо-2020. Важливим буде і чемпіонат Європи, де пройде відбір на ІІ Європейські ігри. Головні мої цілі на сезон – успішно виступити на чемпіонаті світу в «байдарці-четвірці, 500 м» та «байдарці-двійці, 200 м».

- З цього сезону ви виступатимете під подвійним прізвищем – Кічасова-Скорик, з чим вам і вітаємо. Ваша половина теж веслувальник збірної України – Роман Скорик – наскільки одруження впливає на спортивну частину вашого життя?

- Одруження на нас не дуже вплинуло, адже ми разом вже досить довго – вісім років. Тому одруження це просто нова ступень у відносинах. Допомагає відносинам те, що ми збори проводимо в одній локації. На відстані дуже добре їх підтримувати. А так у кожного з нас є сильна морального підтримка буквально кожну мить. Це здорово.


Прес-служба ФКУ

Облако Тегов