.
Rss
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
» » Олексій СЕМИКІН: «Четвірка» показує свої кращі швидкості»
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 858

Українська жіноча байдарка в останні роки стабільно приносить медалі на змаганнях міжнародного рівня. В 2015-му – на чемпіонаті Європи та Європейських іграх, в 2016-му та 2017-му – на етапах Кубку світу. Єдиним змаганням, не враховуючи Олімпіаду, де нинішнє покоління байдарочниць ще не підіймалося на п’єдестал – чемпіонат світу. В цьому році цей пробіл може бути закритий, адже українки серед претендентів на медалі чи не у всіх видах програми, де братимуть участь. Готуються байдарочниці, традиційно, на базі в Обухові, де є всі умови для повноцінної підготовки – вода, проживання та харчування – все компактно та зручно. Як справи у жіночої байдарки на даному етапі підготовки, знає старший тренер збірної України Олексій СЕМИКІН.


ПІДГОТОВКА

- Упор в підготовці робиться, зазвичай, на байдарку-четвірку, - розповідає Олексій Іванович. - Підготовка проходить нормально. Пробуємо поєднати цю підготовку з «двійкою, 200». Трохи пізніше із Полтави під’їде Людмила Кукліновська, щоб відпрацювати роботу в «двійці, 500» з Марією Повх. Все за планом, все без збоїв. Сподіваюсь, що так до самого чемпіонату все пройде без збоїв.

- Відомо, що, згідно програмі чемпіонату світу, «байдарку-четвірку, 500» та «байдарку-двійку, 200», де виступає Марія Кічасова, складно поєднати. Чи прийняте остаточне рішення стосовно цього?

- Ні. Ще немає поіменних стартових протоколів. Побачимо склади екіпажів і тоді визначимося.

- В обох видах збірна України серед претендентів на медалі…

- В принципі, так, але пріоритет завжди віддається олімпійському виду - «четвірці». Вона олімпійська і цим все сказано. Хоча, звісно, почесно завоювати медаль в будь-якому виді.

- Як ви оцінюєте потенціал двійки Марія Повх/ Людмила Кукліновська, яка виступатиме на дистанції 500 метрів?

- Ця двійка непогано виглядала на чемпіонаті України, але чемпіонат світу це зовсім інший рівень. Якщо судити по виступу на чемпіонаті Європи двійки Кічасова/ Горлова, яка була другою на чемпіонаті України на цій дистанції, то буде нелегко. На мій погляд, реально потрапляти у головний фінал та боротися за третє-п’яті місця. Вище – буде складніше, адже є два більш сильні екіпажі. 

 

БАЙДАРКА-ЧЕТВІРКА

- Чи відчуваєте прогрес у «байдарки-четвірки» у порівнянні з чемпіонатом Європи?

- Вона стала більш стабільною. Треба убрати шорсткості. Перед «Європою» ми майже не ходили «четвірку», тому що були інші змагання, де були зайняті спортсменки. Тож зараз цим займаємося. Готуються і наші суперники. Але поборемося.

- Як показав себе екіпаж на сьогоднішньому тренуванні?

- Зараз «четвірка» показує свої кращі швидкості, зокрема за розгоном. Претензій до роботи спортсменок немає. Повторюся, зараз йде остаточна притирка деталей.

- Кого бачите серед основних конкурентів в боротьбі за медалі?

- Угорки, німки, новозеландки, білоруски. Конкуренція висока, легко не буде. Але й ми вже не дівчатка для биття. Дамо бій суперникам. За результатами нинішнього сезону головні фаворити – екіпажі Угорщини та Нової Зеландії. Решта – нам по зубах. Втім, і фаворити – теж.

- Наскільки важливий для досягнення результату психологічний аспект?

- Важливо, як і у всіх командних видах. Команда повинна бути збалансована. Всі спортсменки повинні підходити до змагань в однаковому фізичному та психологічному стані. Тоді і все виходить. Поки все проходить добре. Все йде рівно.

- Тобто в майбутнє дивитесь з оптимізмом?

- Так.

 

Інтерв’ю Олексія СЕМИКІНА. ВІДЕО


Прес-служба ФКУ із Обухова

Облако Тегов