.
Rss
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
» » Анастасія ТОДОРОВА. Моя олімпійська історія. Частина 2
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 953

На фініші олімпійського року байдарочниця ФСК «Хімік» Анастасія ТОДОРОВА згадує свою першу Олімпіаду і ділиться планами на найближче чотириріччя. До вашої уваги друга частини бесіди, де провідна спортсменка збірної України розповідає про підготовку до нового сезону.

 


 

 

Бесіда друга. 16 грудня. Обухів

ПІДГОТОВКА-2017

- Підготовка почалася в жовтні, вже третій місяць працюємо. Перший місяць відпрацювали на воді, другий - до «води» додалася загально підготовка, зокрема, лижі, біг - піднімаємо, скажемо так, свою «функцію», - розповіла на початку бесіди Настя. - Весь цей час група байдарки, в тому числі хлопці, працює під керівництвом Олексія Семикіна на базі в Обухові, де є всі умови для повноцінної роботи.

- Те, що вже на початку зимової підготовки стільки «води» це зазвичай явище, або раніше було по-іншому?

- Так, у нас є така традиція(посміхається). Спочатку було по два тренування на воді, а коли стало рано темніти, друге тренування проводилося в залі. Було чимало ігрових тренувань. Перший місяць, як це зазвичай буває, був втягуючим. Попередній сезон вийшов дуже важким - і морально, і фізично, тому Олексій Іванович визначив, що наше завдання в найближчому сезоні - підтримання форми, яку ми набрали раніше, без таких навантажень, які були при олімпійській підготовки. Головний старт 2017 роки для нас - чемпіонат світу, тому вся підготовка буде націлена на успішний виступ саме на цих змаганнях.

- Відомо, що в минулому році в цей же період працювали над гребком. Які акценти зараз?

- У цьому році ми також почали з такої роботи. Зараз до жіночої байдарці приєдналася, як я вже говорила вище, і чоловіча, і хлопці йдуть за тією програмою, що і ми, коли починали працювати в збірній чотири роки тому. Можна сказати, що ми почали працювати заново, з невеликим коригуванням. Основна робота - робота над технічною стороною гребка, адже після відпочинку техніка трохи йде, так як загальна сила падає, і відповідно гребок втрачає силу. Тому ми набираємо силу, щоб повернути той гребок, який був влітку. Акцент - правильне виконання гребка.

 

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ

- Чи є вже результати роботи?

- Так. Можу сказати, що за два місяці сила виросла, навіть у порівнянні з минулим роком. І «функціоналка» також зросла, так як ми дуже багато бігаємо - три-чотири рази на тиждень кроси, як вже розповідала, багато ігрових тренувань - футбол, баскетбол.

- А як це узгоджується з тими, що ви говорили трохи раніше - про те, що сезон буде присвячений підтримці форми, а не її приросту?

- Нинішні результати показують лише те, що у нас є хороший фундамент для подальшої роботи. Пригадую, що три роки тому ми робили ту ж роботу, що і зараз, і тоді, пригадую, вона давалася безумно важкою. Зараз організм на неї адекватно реагує, і все це для нас робота, яка підтримує нашу форму, набрану в минулому сезоні. А, наприклад, байдарочникам, які виконують цю роботу, зараз дуже важко - для них це навантаження нове, і вони його складно переварюють.

Виходить, що до тієї бази, що у нас є, ми накладаємо нову роботу - і збільшуються функціональні можливості.

 

НОВИЙ ЧОВЕН

- Розкажіть, на якому човні зараз тренуєтеся?

- На «Вайді», яку мені придбав Одеський припортовий завод ще влітку. Ця байдарка є такої самої моделі, як і інша мій човен, але вдосконалений - максимальної комплектації. Човен хороший, мені комфортно на ньому працювати.

На даний момент для підготовки потрібні два човни, і бажано однакової моделі, щоб була можливість на них тренуватися і на зарубіжних зборах, і всередині країни. Тому моя рожева «Вайда», приїхавши з Бразилії, відправиться до Туреччини, а на жовто-чорній буду працювати в Україні. Це дуже важливо для веслувальника, що є можливість тренуватися на човні однієї і тієї ж моделі - не витрачається час на адаптацію до нової моделі. Спасибі керівництву Одеського припортового заводу за те, що надало мені таку можливість.


НОВІ ЦІЛІ

- У нашому інтерв'ю по гарячих олімпійських слідах ви говорили, що хотіли б виступати в одиночці і двійці. Плани залишилися незмінними?

- Так. Буду виступати саме в цих видах програми. Хотілося б зробити основний акцент все-таки на одиночці, адже сильна одиночка ​​- це й сильна двійка. Хочу проявити себе в одиночці - і на етапах Кубка світу, і на чемпіонаті світу. В екіпажі-двійці продовжу виступати з Інною Гріщун.

Минулий сезон показав, що у мене є передумови до успішного виступу в одиночці, тому дуже хочу себе реалізувати в цьому виді програми.

- Який план подальшої підготовки до сезону?

- До 25 грудня працюємо в Обухові. Потім невеличкий новорічна перерва. І з 4 січня збір в Южному, який буде присвячений загально-фізичної підготовки - басейн, біг, тренажерний зал. Тобто це буде повноцінний збір із ЗФП. З 5 по 28 лютого, а також в березні плануються збори в Туреччині.

- Перші міжнародні старти - етапи Кубка світу?

- Так. Відповідно до системи відбору туди за рахунок Міністерства відправляться переможці Кубка України. Далі з міжнародних стартів - чемпіонати Європи та світу.

- Чи можна сказати вже почалася підготовка до Олімпіади-2020?

- Так це дійсно так. Ще місяць тому у мене було таке відчуття, що я втомлена, що мені потрібно ще більше відпочинку. Тепер, маючи олімпійський досвід, я розумію, чому після таких змагань так довго відпочивають. Олімпіада виснажує морально. Після Ріо була порожнеча, пригніченість. Але розуміла, що треба вже починати підготовку, адже у нас є великі цілі на найближче чотириріччя. Ми ще не були ні чемпіонами Європи, ні чемпіонами світу. Основна мета на найближчі чотири - завоювати ці титули. Виграємо чемпіонат Європи, або світу, і вже буде впевненість, що на Олімпіаді реально боротися за перемогу.

Ми вже працюємо з прицілом на Токіо-2020. З прицілом на перше місце на Олімпійських іграх.

 

Прес-служба ФКУ за матеріалами сайту ФСК "Хімік"

Облако Тегов