• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 583

В перший день Кубку України пам’яті Юлії Рябчинсько, який проходить в Дніпропетровську, були визначені переможці в десяти видах програми – серед юніорів та дорослих. Але найбільш цікавими була в цей день не боротьба за найвищі нагороди, а змагання в категоріях, де Україна вже має ліцензію – каное-одиночці та каное-двійці на дистанції 1000 метрів. Змагання першого дня проходили при сильному зустрічному правому повітрі, що, звісно, позначилося на результатах спортсменів.

КАНОЕ-ОДИНОЧКА

Фаворит змагань Павло Алтухов (Хмельницька-Полтавська) свій попередній заїзд виграв впевнено та напряму потрапив у фінал. Срібний призер чемпіонату світу-2015 в «четвірці» Денис Коваленко, який в минулому році заявив про намір скласти конкуренцію Алтухову, програв йому 18 секунд, з’економивши сили на півфінал, в якому в підсумку переміг. Згідно системи відбору у фінал виходило по одному спортсмену. Ще один вирогідний претендент на місце в олімпійській збірній полтавчанин Едуард Шеметило виграв свій заїзд навіть з кращим часом, ніж підопічний Сергія Жіляєва – 4.17,20 проти 4.20,03. З третього заїзду у фінал потрапив Дмитро Загній (4.20,87). Проте складно судити про готовність за результатами, адже ніякої конкуренції за перемогу в цих заїздах не було, та й як говорилося раніше, спортсменам заважав сильний вітер.

КАНОЕ-ДВІЙКА

Схоже за результатами попередніх заїздів, боротьба за місце в олімпійській збірній , як і передбачалося, точитиметься між ковельським дуетом Юрій Вандюк/ Андрій Рибачок (тренер – В’ячеслав Сорокін) та хмельничанином Дмитра Янчук з Тарасом Міщуком зі Львова (тренер – Микола Мацапура). Вони впевнено перемогли у своїх попередніх заїздах, показавши приблизно однаковий час: 3.56,40 проти 3.57,74. Майже однаковий час на проходження дистанції витратили Віктор Свиридюк/ Володимир Троцюк з Волинської області, досвідчений дует львів’янина Віталія Вергелеса та полтавчанина Дениса Камерилова, а також Борислав Бизу (Южне)/ Богдан Чабан (Ковель). Останнім довелося відбиратися через півфінал. Перемога з тим же часом– і пропуск в перший дорослий фінал.

БАЙДАРКА-ОДИНОЧКА

В байдарці-одиночці зробив вагому заявку на перемогу, а разом з цим вірогідний виступ в олімпійській кваліфікації 19-річний Олег Кухарик, який, нагадаємо, виграв дорослий чемпіонат України в минулому році. Звертає на себе прорив у фінал його ровесників - ще двох минулорічних юніорів: южненців Юрія Галкіна та Кирила Бобильова, які, здається непогано по працювали у міжсезоння під керівництвом молодого тренера Миколи Кремера, якій з цього року працює в збірній. Також вийшли до фіналу досвідчені байдарочники в особі Сергія Баштового та Віталія Цуркана.