• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 1600
Дві ліцензії та історічне "срібло" каное-четвіркиУкраїнські веслувальники завоювали дві олімпійські ліцензії в заключний день чемпіонату світу в Мілані. В байдарці-четвірці на дистанції це зробили полтавчанка Марія Кічасова, Марія Повх із Луцька, Анастасія Тодорова з Южного та Інна Грищун із Хмельницького,, посівши сьоме місце в фіналі чемпіонату світу (1.36,738). В каное-двійці на дистанції 1000 метрів – представники Волинської області Юрій Вандюк та Андрій Рибачок, які фінішували четвертими з результатом 3.39,856. Крім того, був досягнутий історичний успіх в каное-четвірці на дистанції 1000 метрів, де у нас не було медалей з моменту першої участі в чемпіонатах світу, а саме з 1993 року. Южненець Денис Коваленко, полтавчани Денис Камерілов и Едуард Шеметило, а також львів'янин Віталій Вергелес стали срібними призерами з результатом 3.23,882, відставши на 0,68 секунди від переможців. Наші вітання спортсменам та тренерам!

ІСТОРИЧНЕ «СРІБЛО»
Український екіпаж – учасник чемпіонату світу був сформований на відбірковому чемпіонаті країни в липні, який впевнено виграв. Це був новий старий екіпаж, адже він завоював «бронзу» чемпіонату Європи 2013 року. Складно було назвати цей екіпаж досвідченим в плані міжнародного досвіду, тож складно було прогнозувати, на який результат він спроможний. Троє з цього екіпажу – Едуард Шеметило, Віталій Вергелес та Денис Камерілов на цьому чемпіонаті вже виступали, але невдало: перший – не фінішував в півфіналі на «п’ятисотці», в боротьбі за місце в фіналі вивернувся з човна за кілька метрів до фінішу, другий та третій – були дискваліфіковані в півфіналі змагань «каное-двійки, 200». Тож напевно були надмотивовані в «четвірці», адже українці в цьому виді човнів завжди мали непогані результати, принаймні на чемпіонатах Європи. А ось на чемпіонаті світу останнього разу «заїжджали» на п’єдестал аж в 1993 році. Найдосвідченіший в цьому екіпажі саме в гонках в «четвірках» загребний Денис Коваленко, який брав участь, і досить успішно, в чималій кількості міжнародних стартів останніх років.
Зі старту шість з восьми фіналістів йшли щільною групою. Після чверті дистанції українці п’яті (49,50), але від білорусів лише 0,8 секунди. Поруч чудовий орієнтир в особі румунів, який йшли попереду на півкорпуси. На екваторі – секунда відставання від цього екіпажу, який в цей час вже лідирував. До цього моменту група вже розтягнулася, попереду було тріо Росія – Румунія – Україна, а ось білоруси почали відставати. За 250 метрів стало зрозуміло, що переможцем стане хтось з «трійки» лідерів. Метрів за сто до фінішу українці вже другі з відставанням десь в чверть корпусу, а росіяни вже відчували тиск угорців, і ті на останні буйки вийшли вже на одній лінії з нашим екіпажем. Але наш квартет за рахунок потужної роботи вирвав фініш. Є – срібло! Через двадцять два роки після «бронзи» квартету у складі Віктора Добротворського, Сергія Осадчего, Олександра Калініченка та Андрія Балабанова (3.33,62).

Каное-четвірка. 1000м. Фінал
1. Румунія – 3.23,202.
2. УКРАЇНА (Денис КОВАЛЕНКО, Денис КАМЕРІЛОВ, Віталій ВЕРГЕЛЕС, Едуард ШЕМЕТИЛО) – 3.23,882.
3. Угорщина – 3.24,442.

ЗАДАЧА-МІНІМУМ, ВОНА ЖЕ ЗАДАЧА-МАКСИМУМ
Українська байдарка-четвірка уже в суботу вигравши півфінал, впритул наблизилися до завоювання олімпійської ліцензії. Для того, щоб взяти ії в руки, їм треба було заїхати принаймні в першу сімку, а точніше випередити хоча б одну європейську збірну.
В своїх попередніх двох заїздах на чемпіонаті українки на половині дистанції знаходилися у трійці кращих. Але це фінал і, звісно, конкуренція тут набагато вище. Тим не менш, на екваторі вони на останньому місці – 47,94. Але перед нашим екіпажем в діапазоні однієї секунди ще чотири команди.
Десь метрів за сто до фінішу наші дівчата вже випереджали один європейський екіпаж – француженок, які йшли по першій воді. У фінішному створі півкорпуси від них. Все – вболівальникам можна перевести подих. Українки виконали в цьому заїзді задачу-мінімум – стали сьомими, але досягли задачі-максимум, яка стояла перед ними в Мілані – завоювали олімпійську ліцензію.

Байдарка-четвірка. 500м. Жінки. Фінал
1. Білорусь – 1.33,953.
2. Угорщина – 1.34,287.
3. Німеччина – 1.34.980.
…7. УКРАЇНА (Марія КІЧАСОВА/ Марія ПОВХ/ Анастасія ТОДОРОВА/ Інна ГРИЩУН) – 1.36,738.
8. Франція – 1.37,576.

ВАЖКИЙ ШЛЯХ ДО ЛІЦЕНЗІЇ
Шлях «двйки» Юрій Вандюк/ Андрій Рибачок до олімпійської ліцензії простим аж ніяк не назвеш. Сезон не задався в плані результатів – програш на Кубку України, не дуже вдалий виступ в фіналі на етапі Кубку світу в Дуйсбургу, знов таки програш молодіжного чемпіонату. Якщо не чорна, то сіра смуга затягнулася. Але головний внутрішній старт – чемпіонат України волинські хлопці виграли.
Попередні свої гонки в Мілані вони пройшли досить спокійно, не смикаючись, а просто виконуючи свою роботу. У фіналі їм, нагадаємо, треба було потрапити в «шістку». Також своїм ходом Вандюк та Рибачок пройшли і вирішальний заїзд. Старт, до речі, був дещо затриманий за технічними причинами, але на налаштованість українських веслувальників це не вплинуло.
На старті вони не засиділися, відразу вийшли в групу лідерів. Після першої чверті українська «двійка» на третьому місці – 52,07 з відставанням всього лише 0,3 секунди… від бразильців (!) – господарів, нагадаємо, Олімпіади-2016, і з перевагою 1,5 секунди від сьомого, першого незалікового місця. На другому відрізку вимальовується трійка лідерів Польща – Бразилія – Україна. На позначці «500» підтягнувся російський дует по дев’ятій воді. За 250 метрів до фінішу диспозиція майже не змінилися, лише росіяни трохи відстали. А Вандюк з Рибачком вже другі, але це все умовно, адже залишався найголовнішій відрізок гонки, який міг все перевернути. Тут вже почали спуртувати угорці по першій «воді» та бразильці, які довгий час трималися другими. Українці до останнього сперечалися з поляками за «бронзу». Нажаль, поступилися, півкорпусу. Але ліцензія в кишені. Без нагороди, але четверте місце після минулорічного дев’ятого - це значний прогрес для молодого дуету. Нагадаємо, що в цьому сезоні ці волинські спортсмени перейшли під крило В’ячеслава Сорокіна, і це, як бачимо, принесло успіх. Поки що локального характеру.

Каное-двійка. 1000м. Чоловіки. Фінал
1. Бразилія – 3.38,508.
2. Угорщина – 3.38,836.
3. Польща – 3.39,305.
4. УКРАЇНА (Юрій ВАНДЮК/ Андрій РИБАЧОК) – 3.39,856.

ДЕНЬ ЧЕТВЕРТИЙ. 23 СЕРПНЯ. НЕДІЛЯ
Ранкова сесія

Фінали В и С. 09.15-10.55. Пряма трансляція
09.35. Байдарка-одиночка. 200м. Фінал С. Кирило Черноморов (8). 37,791 - 8-е місце в заїзді та 26-е в класифікації ЧС-2015
09.50. Каное-одиночка. 200м. Жінки. Фінал В. Людмила Лузан (4). 51,372 - 3-е місце в заїзді та 12-е в класифікації ЧС-2015
10.15. Байдарка-одиночка. 1000м. Жінки. Фінал В. Людмила Галушко (3). 4.19,869 - 2-е місце в заїзді та 11-е в класифікації ЧС-2015.
Фінали А. 11.00-13.00. Пряма трансляція в Інтернеті і на ТВ-каналі «Євроспорт»
11.43. Каное-четвірка. 1000м. Денис Коваленко/ Едуард Шеметило / Денис Камерілов / Віталій Вергелес (8). 3.23,882 - 2-е місце.
12.05. Байдарка-четвірка. 500м. Жінки. Фінал. Марія Кічасова/ Марія Повх/ Анастасія Тодорова/ Інна Грищун 3). 1.36,738 - 7-е місце та олімпійська ліцензія
12.24. Байдарка-одиночка. 500м. Чоловіки. Финал. Олег Кухарик (7). 1.45,356 - 9-е місце
12.44. Каное-двойка. 1000м. Чоловіки. Фінал. Юрій Вандюк/ Андрій Рыбачок (4). 3.39,856 - 4-е місце та олімпійська ліцензія.
Вечірня сесія
15.30. Каное-одиночка. 5000м
. Чоловіки. Фінал. Едуард Шеметило. 23.25,40 - 5-е місце.
16.00. Байдарка-одиночка. 5000м. Жінки. Фінал. Людмила Галушко. 23.37,76 - 12-е місце.