• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 1573
"Бронза" Янчука та Міщука та ліцензія АлтуховаКаноїст Павло АЛТУХОВ, який представляє Хмельницьку та Полтавську області, завоював олімпійську ліцензію в каное-одиночці на дистанції 1000 метрів, посівши четверту сходинку з результатом 3.53,236. Уродженець Хмельниччини Дмитро ЯНЧУК та львів’янин Тарас МІЩУК завоювали бронзові призери в каное-двійці на дистанції 500 метрів з результатом 1.42,759.

ПЕРША СВІТОВА
Український екіпаж у складі Дмитра Янчука та Тараса Міщука був в числі претендентів на медалі. Такий статус їм надавали і звання бронзових призерів чемпіонату Європи-2015, і високий час, показаний в півфіналі цих змагань. Українці підтвердили свої претензії на п’єдестал вже на першій половині. Вони лідери, хоча і з невеличкою перевагою перед білорусами – 0,06 секунди. Взагалі, лідируюча група була дуже щільною: шість човнів вмістилися в діапазон 0,8 секунди, тож на нагороди міг розраховувати чи не кожний з них. Ще деякий час українці йшли попереду, але тут почав потужно фінішувати російський дует Павло Петров/ Михайло Павлов. Вони обігнали нашу «двійку», продовжували насідати білоруси з поляками. Останні все ж таки вставили носик. Таким чином, Янчук та Міщук додали до європейського «срібла» на цій дистанції «світову» «бронзу» - першу в кар’єрі.

Каное-двійка. 500м. Чоловіки.
1. Павло Петров/ Михайло Павлов (Росія) – 1.42,035.
2. Віктор Глазунов/ Вінсент Сломінскі (Польща) – 1.42,575.
3. Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК – 1.42,759.

ФІНІШ В ЛІЦЕНЗІЙНУ ЗОНУ
Бронзовий призер чемпіонату Європи-2015 на цій дистанції Павло Алтухов напевно в найважливішій на сьогоднішній день гонці життя використав таку ж тактику, що і в «срібному» заїзді на молодіжному чемпіонаті світу – там він добився успіху завдяки, як висловився тоді коментатор, діамантовому фінішу. Там він довгий час був шостим, а став другим. В Мілані після першої половини дистанції він взагалі був останнім, відстаючи на дві секунди від шостого, останнього ліцензійного місця. Наступні 250 метрів Павло пройшов швидше всіх в гонці, і він вже сьомий, з мінімальним відставанням від п’ятого місця. Звісно, далі він діяв в тому ж дусі та незабаром залишив позаду олімпійського чемпіона-2008 угорця Аттілу Вайду та срібного призер Євро-2015 поляка Томаша Качора, а на самому фінішу і росіянина Іллю Штокалова. Павло Алтухов став четвертим, а головне, взяв для країни олімпійську ліцензію. Результат Павла – 3.53,236. А «золото» феноменальним фінішним спуртом виграв німець Себастьян Брендель, який на тисячні долі секунди (0,017) випередив чеха Мартіна Фуксу. Третім став Сергій Тарновський, який зараз представляє Молдавію.

Каное-одиночка. 1000м. Фінал
1. Себастьян Брендель (Німеччина) – 3.48,856.
2. Мартін Фукса (Чехія) – 3.48,973.
3. Сергій Тарновський (Молдавія) – 3.51,583.
4. Павло АЛТУХОВ – 3.53,236.

ВІДКЛАДЕНА НАДІЯ
Свої золоті медалі – в Лондоні-2012 та Москві-2014 Юрій Чебан завоював завдяки потужному початку. В Мілані відірватися від конкурентів відразу не вдалося – всі дев’ять спортсменів йшли щільною групою. Та й вітер був не нашу користь. У підсумку дев’яте місце і наші надії на ліцензії в цьому виді веслування відкладені до континентального відбору-2016. Час Чебана – 39,922.

Каное-одиночка. 200м. Чоловіки
1. Артем Козир (Білорусь) – 38,605.
2. Лі Кьян (Китай) – 38,815.
3. Куейрос Дос Сантос (Бразилія) – 38,915.
…9. Юрій ЧЕБАН – 39,922.

ВЕЧІРНЯЯ СЕСІЯ. ПЕРЕМОГИ ТА РОЗЧАРУВАННЯ
В першому олімпійському виді вечірньої сесії байдарочник Кирило Черноморов у своєму півфіналі на дистанції 200 метрів він став сьомим, встановивши свій особистий рекорд - 36,235 проти 36,29. Тепер в одному з наймасовіших видів програми чемпіонату він побореться за місця з 19-е по 27-е в світовій ієрархії. Заїзд з його участю в 9.40 в заключний день чемпіонату.
Українська жіноча байдарка-четвірка, як і в попередньому заїзді, чітко розклала сили по дистанції. Після половини дистанції українки йшли третіми, поступаючись лідеру 0,67 секунди, але на другій частині «п'ятисотки» вони спочатку «з'їли» гандикап, а на останніх метрах вставили носик і випередили сербську збірну: всього на 0,026 секунди: 1.34,127 проти 1.34, 153. Фінал за участю української команди о 12.05.
Нагадаємо, що ліцензію отримують перші 10 човнів в класифікації чемпіонату, але в тому разі, якщо вони представляють чотири континенти. В фіналі тільки два континенти - вісім з Європи та Нова Зеландія. Тобто українкам треба стати принаймні сьомими серед європейських, щоб ліцензії розподілилися наступним чином: 10=7+1+1+1. Взагалі-то, щоб уникнути усіляких розрахунків, побажаємо нашим веслувальницям піднятися на світовий п’єдестал!
Каное-двійка у складі Юрія Вандюка та Андрія Рибачка на дистанції 1000 метрів вирішила завдання потрапляння в першу «трійку» ще більш впевнено. Вони зі старту вийшли вперед, і спокійно роблячи свою роботу, довели гонку до логічного закінчення. Результат підопічних В’ячеслава Сорокіна - 3.33,450. У фіналі українська двійка стартує по четвертій доріжці. Тут треба потрапити в шістку, щоб завоювати олімпійську ліцензію.
Зовсім різне враження залишили виступи каноїстів. Так, 18-річній Людмилі Лузан відверто не пощастило. Уявляєте, наша юніорка зупинилася у 0,009 (!) секунди від фіналу А. Вона стала третьою у своєму заїзді з результатом 49,534 і могла добратися тільки за кращим часом серед третіх. Вона була близькою до цього, але чешка Яна Ежов, ставши третьою в третьому заїзді, показала 49,525 секунди. Людмила - у фіналі В.
А ось «двійка» Денис Камерілов/ Віталій Вергелес спочатку начебто склали конкуренцію суперникам в боротьбі за третє місце, але десь на половині дистанції в роботі екіпажа відбувся збій, і решту гонки українці докочували. А в підсумку були дискваліфіковані – про це записано в протоколі змагань.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ. 22 СЕРПНЯ. СУБОТА
РАНКОВА СЕСІЯ.
Фінали В і С. Трансляція
9.41. Байдарка-одиночка. 500м. Жінки. Фінал С. Світлана РИМКЕВИЧ (доріжка 4). 1.56,244 - 3-е місце. 21-е підсумкове місце на ЧС-2015.
10.28. Байдарка-двійка. 200м. Чоловіки. Фінал С. Даніїл КУЗЬМІН/ Іван СЕМИКІН (4). 33,453 - 2-е місце. 20-е підсумкове місце на ЧС-2015.
Фінали А.
11.38. Каное-двійка. 500м. Чоловіки. ЯНЧУК/ МІЩУК (3). 1.42,759 - 3-е місце.
11.59. Байдарка-одиночка. 1000м. Чоловіки. АЛТУХОВ (9). 3.53,246 - 4-е місце та олімпійська ліцензія
12.19. Каное-одиночка. 200м. Чоловіки. ЧЕБАН (7). 39,922 - 9-е місце, 39,922.

ВЕЧІРНЯ СЕСІЯ. Прямий ефір + "Евроспорт" (з 16.45)
15.35. Байдарка-одиночка. 200м. Чоловіки. Півфінал. Кирило ЧЕРНОМОРОВ (8). 36,235 - 7-е місце та вихід в фінал С.
15.40. Каное-одиночка. 200м. Жінки. Півфінал. Людмила ЛУЗАН (7). 49,534 - 3-е місце та вихыд у фінал В
16.00. Каное-двійка. 200м. Чоловіки. Півфінал. Денис КАМЕРІЛОВ/ Віталій ВЕРГЕЛЕС. Дискваліфіковані
16.27. Каное-двійка. 1000м. Чоловіки. Півфінал. Юрій ВАНДЮК/ Андрій РИБАЧОК (2). 3.33,450 - 1-е місце та вихід у фінал.
16.58. Байдарка-четвірка. 500м. Жінки. Півфінал. Марія КІЧАСОВА/ Марія ПОВХ/ Анастасія ТОДОРОВА/ Інна ГРИЩУН (5). 1.34,127 - 1-е місце та вихід у фінал.
Умовні позначення. 1-3Ф - в фінал виходять учасники, що зайняли в заїзді 1-3-е місця; 1-5ПФ - в півфінал виходять учасники, що зайняли 1-5-е місця; 3КЧ - три човни добираються за кращим часом; 8-й КЧ – човен за кращим часом з числа тих, що посіли 8-ми місця.