• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 303

В перший день чемпіонату світу в Сегеді українські веслувальники вийшли у фінал в трьох видах програми. Це зробили байдарочниці Марія ПОВХ (Волинська) та Людмила КУКЛІНОВСЬКА (Полтавська) на дистанції 200 м, чемпіонка Європи серед молоді каноїстка Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (Житомирська) на дистанції 500 м, а також, і це дуже приємний сюрприз, наша молодіжна четвірка - 19-річні Василь СМІЛКА (Львівська), Віталій БИСТРЕВСЬКИЙ (Дніпропетровська) та Віталій БРЕЗІЦЬКИЙ (Львівська), а також 20-річний Дмитро БЕСПАЛЬКО (Миколаївська), на дистанції 1000 м. Ще п’яти видах українські веслувальники продовжують боротьбу за медалі.

НА КЛАСІ

Чемпіонки ІІ Європейських ігор на дистанції 200 м Марія ПОВХ та Людмила КУКЛІНОВСЬКА підтвердили свої амбіції в спринті і в Сегеді. Вони посіли в своєму попередньому заїзді 3-е місце з результатом 38,11 та вийшли у фінал. Як розповіла після фінішу Людмила КУКЛІНОВСЬКА: «У фіналі ми можемо додати і реально поборотися за медалі».

На старті свого заїзду на дистанції 500 м чемпіонка Європи серед молоді в цьому виді каноїстка Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА деякий час поступалася росіянці Ксенії Курач, але вже на середині дистанції «везла» їй більше двох секунд, на фініші – відрив виріс майже вдвічі – до 4,7 секунди – 2.08,08.

ПРИЄМНА НЕСПОДІВАНКА

Наша молодіжна четвірка - 19-річні Василь СМІЛКА, Віталій БИСТРЕВСЬКИЙ та Віталій БРЕЗІЦЬКИЙ (Львівська), а також 20-річний Дмитро БЕСПАЛЬКО, серед яких тільки Брезіцький має досвід виступу на змаганнях такого рангу (в 2018-му – в двійці, 500), піднесла приємний сюрприз українським прихильникам веслування. У своєму півфіналі на дистанції 1000 м вони посіли третє місце та завоювали путівку у фінал. Українці половину дистанції йшли третіми, але за 250 м пропустили вперед американців. Втім, на заключному відрізку все ж таки випередили їх – на 1,1 секунди: 2.56,69 проти 2.57,79.

МАЛЕНЬКІ ПЕРЕМОГИ

В чотирьох видах програми першого дня українські веслувальники змагалися лише за то, щоб потрапити у півфінал і доволі успішно з цим впоралися.

Cерйозні амбіції в спринті показала Марія КІЧАСОВА-СКОРИК, здобувши перемогу у своєму заїзді. Маленька вікторія, напевно, додасть позитивних емоцій напередодні старту в «байдарці-четвірці, 500» - напевно, все ж таки ключовому виді для жіночої байдарки України.

Бронзовий призер молодіжного Євро Дмитро ДАНИЛЕНКО стартував в своєму заїзді поруч з олімпійським чемпіоном британцем Ліамом Хітом та фінішував слідом за ним. І хоча конкуренції йому не склав, треба думати, воду олімпійського каналу в Сегеді відчув повною мірою, і з кожною гонкою буде тільки додавати. Сподіваємося на це, адже після того, як спринт став олімпійським видом, українські веслувальники жодного разу не були в фіналі.

Також без зайвих питань став другим в своєму заїді Олег КУХАРИК на своїй улюбленій п’ятисотці. Судячи по готовності та настрою Олега, можна розраховувати на боротьбу за «призи». Втім, треба ще потрапити у фінал. Півфінал, до речі, вже в другий день змагань.

Дебютант дорослого чемпіонату світу Тарас МАЗОВСЬКИЙ теж не мав серйозних проблем, доволі спокійно виконавши задачу потрапляння в першу шістку в своєму заїзді. Він став четвертим.

Чемпіонат світу-2019.

Розклад заїздів за участю українських веслувальників

(за київським часом)

ДЕНЬ ПЕРШИЙ. 21 СЕРПНЯ

Ранкова сесія

Попередні заїзди

11.00. Байдарка-двійка. 200 м. 3. Марія ПОВХ/ Людмила КУКЛІНОВСЬКА (4) – 38,11, фінал А.

11.10. Каное-двійка. 200 м. 3. Віталій ГОЛЮК/ Володимир ТРОЦЮК (6) – 38,89, півфінал.

11.37. Каное-одиночка. 500 м. 1. Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА (3) – 2.08,08, фінал А.

12.13. Байдарка-одиночка. 500 м. 2. Олег КУХАРИК (5) – 1.40,20, півфінал.

12.25. Каное-двійка. 500 м. 6. Юрій ВАНДЮК/ Едуард ШЕМЕТИЛО (3) – 1.47,60, півфінал.

12.58. Байдарка-четвірка. 1000 м. 5. Василь СМІЛКА/ Віталій БИСТРЕВСЬКИЙ/ Дмитро БЕСПАЛЬКО/ Віталій БРЕЗІЦЬКИЙ (4) – 3.05,16, півфінал.

Денна сесія

Півфінали

16.10. Каное-двійка. 200 м. 4. Віталій ГОЛЮК/ Володимир ТРОЦЮК (6) – 37,86, фінал В.

16.22. Байдарка-четвірка. 1000 м. 3. Василь СМІЛКА/ Віталій БИСТРЕВСЬКИЙ/ Дмитро БЕСПАЛЬКО/ Віталій БРЕЗІЦЬКИЙ (6) - 2.56,69, фінал.