.
Rss
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
» » «Весняний приз». Інтерв’ю Миколи КРЕМЕРА
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 846

Перший старт всеукраїнського сезону «Весняний приз» дав чималу їжу для роздумів – особливо для тренерів. Минуло п’ять місяців підготовки, до першого відбіркового старту трохи більше трьох тижнів, тож ці змагання були відмінною можливістю проконтролювати готовність спортсменів. Якщо каное та, в останні роки жіноча байдарка, стабільно приносить нагороди міжнародного рівня, то чоловіча байдарка лише в минулому році прокинулася від сплячки – успіхи Олега Кухарика в одиночці та в двійці з Віталієм Цурканом на етапах Кубку світу, п’яте місце байдарки-двійки Ігор Трунов/ Олександр Сенкевич на чемпіонаті Європи. В світі початку олімпійського циклу до цього виду підвищена увага. У Дніпрі ми поспілкувалися зі старшим тренером збірної України (байдарка, чоловіки), молодим спеціалістом Миколою КРЕМЕРОМ. 

 

- Отже, минули дві дистанції – відбіркова (2000 м), а також «500-метрівка». Які висновки можна зробити?

- За останні два місяці ми провели два збори в Туреччині. Ми централізовано готувалися в кількості шести чоловік (Кирило Черноморов, Ігор Трунов, Юрій Галкін, Іван Семикін, Даниїл Кузьмин, Роман Скорик. – прес-служба). На цих змаганнях на дев’яносто відсотків всі потрапили у фінал, показали добрий час проходження. Крім того, в Антальї проходили підготовку Олег Кухарик та Віталій Цуркан. Олег виграв дистанцію 500 метрів з хорошим часом, що дає нам передумову до успішного виступу на чемпіонаті світу серед молоді і серед дорослих. Другим фінішував Ігор Трунов, третім – Віталій Цуркан. Всіма хлопцями задоволений. Це був перший етап відбору. Наступний етап – Кубок України пам’яті Юлії Рябчинської. Там вже ми відберемо команду, яка виступатиме на етапах Кубку світу та чемпіонаті Європи.

 - Які види будуть пріоритетними, адже олімпійських видів достатньо?

- Це дійсно так. Але вже відомо, що «байдарка-четвірка, 500 м» стане олімпійської, цей вид вже включений до програми чемпіонату світу. Тож більш пріоритетно зібрати в цьому році четвірку, тому для цього я проглядаю молодих перспективних спортсменів на дистанціях 500 та 1000 метрів. В цьому році є чемпіонат Європи та чемпіонат світу серед молоді, дорослий чемпіонат Європи та світу. Тож треба перевірити всю молодь на етапах відбору та комплектувати достойні екіпажі на ці змагання.

- Чи можна говорити, що зараз достатньо добре покоління молодих байдарочників, які можуть бути конкурентоспроможними, якщо не в цьому році, то в наступні роки, тобто в цьому олімпійському циклі?

- Так, є багато молодих перспективних хлопців. Такі, як Олег Кухарик – лідер збірної в одиночці. Він ще може в категорії «молодь» виступати. Також є Даниїл Кузьмін, Іван Семикін, Юрій Галкін. Сьогодні продивилися дистанцію 500 метрів, сьогодні відбудуться заїзди на дистанції на дистанції 1000 метрів. Є чимало представників Вінницької області, які добре себе зарекомендували. Ми всіх пробуватимемо в командних човнах, щоб зібрати достойні екіпажі.

- Ви також є тренером ФСК «Хімік». Які цілі стоять перед веслувальниками клубу в цьому році?

- Перед спортсменами клубу завжди ставляться максимальні задачі. Амбіційні плани і цьому році. Принаймні, потрапляння у фінали чемпіонату світу серед дорослих, призові місця в категорії «молодь». Це стосується і чемпіонату Європи. Зрозуміло, чемпіонат України треба вигравати, щоб відібратися на крупні міжнародні змагання. Тобто плани найамбіційні. А головне «байдарка-четвірка, 500 м». Треба зарекомендувати себе з хорошого боку, щоб боротися в майбутньому за олімпійські ліцензії.

- Які пріоритетні старти в категорії «молодь» та серед дорослих?

- Чемпіонат Європи серед молоді та чемпіонат світу серед дорослих спортсменів. Саме ці змагання мивиділили для себе як пріоритетні, саме на них ми б хотіли максимально підготуватися. Ці старти виділяються тому, що чимало хлопців сидитимуть і в «молодіжних, і в «дорослих» човнах, і ми не зможемо за такий короткий проміжок часу прокрутити всіх хлопців на всіх чемпіонатах Європи та світу. Тому треба виділяти старти, щоб можна було показати максимальні результати.


Інтерв’ю Миколи КРЕМЕРА. ВІДЕО

 

Прес-служба ФКУ

Облако Тегов