• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 615

Тренери збірної України – учасниці чемпіонату Європи серед молоді та юніорів відповіли на питання анкети прес-служби ФКУ. Питання стосувалися континентальної першості, яка пройшла в Пловдиві 14-17 липня, та чемпіонаті світу в цих вікових категоріях, який відбудеться в Мінську 28-31 липня. Нагадаємо, що в Пловдиві збірна України завоювала 10 медалей – 1 золоту, 3 срібних та 6 бронзових. Першим на питання відповів старший тренер збірної України Микола КРЕМЕР, який готував до чемпіонату «молодіжну» байдарку. На черзі - Едем МУРАДАСІЛОВ (каное) та Борис ДАНІЛОВ (байдарка, юніори)

1. Як ви оцінюєте виступ молодіжної байдарки?

На «четвірку» за п’ятибальною шкалою. Екіпажі, які виступали в Пловдиві, в цілому вийшли, особливо «байдарка-четвірка, 500», яка стала сьомою.

Олександр Сиромятников з Юрієм Галкіним непогано проїхали «п’ятисотку»– потрапили у фінал, на «тисячі» - були поруч з фіналом – стали десятими в загальному заліку. Святослав Беспалов, який посів 11-е місце, показав, що зростає перспективний байдарочник, якого можна використовувати і в командних човнах, і в одиночках. Що стосується спринтерської байдарки-двійки, то виступав не максимальний наш екіпаж - Беспалов/ Россомаха. Втім, цей екіпаж виграв чемпіонат країни і заслужив право участі в Пловдиві-2016, де, до речі, виступив в свою силу (13-е загальне місце. – прес-служба). А теоретично, можна було сформувати і більш сильний екіпаж, наприклад, Беспалов/ Черноморов.

2. Які висновки зроблені за підсумками змагань?

Головне те, що хлопці побачили, що вони собою представляють на європейському рівні, запалилися роботою. Те, що я їм поясняю теоретично, вони побачили на власні очі, побачили, що вони теж можуть потрапляти у фінал. Зі змагань вони приїхали зовсім іншими, і взимку з ними буде працювати набагато легше, адже у них збільшилася мотивація. Тому вважаю, що спортсменів треба вивозити на такі змагання, щоб вони отримували безцінний міжнародний досвід, це було б поштовхом в зростанні результатів.

Ще один висновок. Якщо «байдарку-четвірку, 500» зроблять олімпійським видом, а до цього йде, вже маю уяву, кого можна підсадить в цей екіпаж, щоб він стабільно потрапляв в фінал на міжнародних змаганнях. Крім того, за підсумками дорослого та молодіжного чемпіонатів Європи тепер маю уяву до якого результату нам слід прагнути, щоб боротися за медалі.

3. Які цілі ставляться на чемпіонаті світу в Мінську?

На жаль, на чемпіонаті світу в Мінську, де змагання в байдарці проводиться за олімпійською програмою, у нас вже немає можливості формувати екіпажі. Залишається тільки двійка Сиромятников/ Галкін, решту – вивезти за рахунок Мінмолодьспорту немає можливості. Цей екіпаж виступатиме на дистанції 1000 метрів, і, якщо потрапить у фінал, це буде успіхом. Також в змаганнях молоді на цій же дистанції стартує і кращий байдарочник України Олег Кухарик. Його ціль - призова трійка.