.
Rss

ВІТАННЯ ІМЕНИННИКАМ!
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37

Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua

Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37

Календар
«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
» » Чемпіонат світу. Слово головному тренеру
  • Опоблікував: Влад
  • |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 786
Чемпіонат світу. Слово головному тренеруГоловний тренер збірної України Олексій МОТОВ в інтерв’ю прес-службі ФКУ проаналізував склад команди на ліцензійному чемпіонаті світу в Мілані, розповів про підготовку, цілі та задачі команди на цьому відповідальному змаганні.
Чемпіонат світу. Слово головному тренеру
БАЙДАРКА-ДВІЙКА
- Олексій Володимирович, доволі молодим вийшов склад нашої збірної на чемпіонаті світу, чотири спортсмени навіть виступали в цьому році в категорії «юніори» - Людмила Лузан, Олег Кухарик, Іван Семикін та Даніїл Кузьмін. Перші двоє відібралися у збірну на чемпіонаті України, Семикін та Кузьмін стали срібними призерами на юніорській першості планети, але на відбірковому чемпіонаті не виступали, перемогла в цьому виді «двійка» Євген Карабута/ Ігор Трунов. Чому вирішили повезти юніорів?
- Ми вирішили це зробити, тому що «двійка» Карабута/ Трунов по результатам цього року не продемонструвала конкурентоспроможності в боротьбі за олімпійську ліцензію, зокрема на Європейських олімпійських іграх взагалі був провал. Тобто везти цю «двійку» на ліцензійний чемпіонат світу сенсу не було. Спортсменам було запропоновано поїхати за свій рахунок, тобто за рахунок командируючої організації, адже згідно системі відбору вони мали право поїхати. Але фінансових гарантій надано не було. Тому було прийняте рішення проглянути молодих спортсменів – «двійку» у складі Семикіна та Кузьміна. Гадаю, що в разі участі в дорослому чемпіонаті України вони б склали Трунову та Карабуті достойну конкуренцію, адже на юніорському чемпіонаті України показали кращий, ніж старші байдарочники на молодіжному (33,28 проти 33,76. – сайт ФКУ).

УКРАЇНСЬКА БАЙДАРКА
- Взагалі, хотілося б зупинитися на положенні справ в українській байдарці. В цьому виді веслування були втрачені позиції. Не знаю, з чим це пов’язано, але довгий час не було конкурентоспроможної байдарки на міжнародній арені.
Цю ситуацію потрібно міняти, але будинок відразу неможна збудувати. Спочатку – фундамент, потім перший поверх, далі – другий. Коли працював тренером збірної по резерву, бачив цей провал, тож працювали в цьому напрямку. І вже на юніорському чемпіонаті Європи-2011 в Загребі у нас з’явилися призери – «двійка» Зельниченко/ Скорик.
І зараз у нас є перспективна молодь в цьому виді. Вже зараз треба дивитися в наступний олімпійський цикл, і тому ми веземо на чемпіонат світу молодих спортсменів. Перед ними не ставляться серйозні спортивні задач, щоб вони могли виступати без важкого вантажу відповідальності. Звісно, хотілось би, щоб вони потрапили до фіналу, але, головніше, щоб вони отримали досвід та побачили, на якому рівні вони знаходяться, щоб ми цей рівень оцінили, зробили висновки, і побудувати підготовку так, щоб на наступний олімпійський цикл у нас була б байдарка як вид, котра могла б боротися за медалі на міжнародних змаганнях. Це стосується і тієї юніорської «четвірки»,підготовкою якої займався Микола Кремер, яка не попала у фінал на чемпіонаті світу – там є перспективні спортсмени. І в наступному олімпійському циклі ми працюватимемо з цим екіпажем.

БАЙДАРКА-ЧЕТВІРКА
- Чому на чемпіонат світу не їде «байдарка-четвірка, 1000», яка мала непоганий потенціал?
- Це питання повинно було вирішитися на тренувальних зборах в Полтаві. Я туди відправився з бажанням зібрати конкурентоспроможний екіпаж, хоча розумів, що це буде зробити дуже складно. Коли розпочався збір, я зібрав претендентів на потрапляння в «четвірку», і сказав, що у них є шанс поїхати на чемпіонат світу, ви зібрані тут для того, щоб створити конкурентоспроможний екіпаж. Що відбулося? Ті байдарочники, які брали участь у зборах, просто-напросто не виконували завдання тренерів, вони не розуміють, що в збірній повинна бути дисципліна і підпорядкування тренерському складу. Ряд спортсменів висказувалися в такому дусі: «з тим не хочу сидіти в човні», «з тим не буду». Спортсмени знаходяться на контракті в Міністерстві і згідно контракту, якщо вони не виконують завдання, контракт розривається. Я їм це дохідливо пояснив. Тренери проводили якісь психологічні бесіди зі спортсменами, але це ні до чого не призвело. Нажаль спортсмени не перейнялися ідеєю. Тому було прийняте таке рішення: везти молодих. До речі, ряду байдарочників, які були на цьому зборі, я запропонував такий варіант: ви їдете на чемпіонат світу за свої гроші, і, якщо завойовуєте ліцензію, вам повертають вартість цієї поїздки плюс добові та преміальні. Але ніхто не проявив сміливість в цьому питанні.
Ще один момент. Спортсмени повинні розуміти, що час спортивного туризму пройшов. У нас звикли так: чемпіонат України виграв – ставку собі завоював, а чемпіонат Європи та світу розглядається як заохочувальна поїздка. Тож можна не напружуватися, знаючи, що держава буде тебе цілий рік платитиме певну зарплатню. Керівництво Мінмолодьспорту вважає, що такої ситуації не повинно бути, і я також притримуюсь такої думки. Якщо спортсмену тридцять з чим-то років, і він нічого не показав, немає сенсу його возити на чемпіонат світу. Навіть за рахунок командируючих організацій, чи спонсорів. Спортсмен, їдучи не за свої кошти, прекрасно себе відчуває, не несучи ніякої відповідальності – ані матеріальної, ані моральної. Повна безвідповідальність.

ПІДГОТОВКА
- Де спортсмени готуються до чемпіонату світу?
- Жіноча байдарка, «двійка» Семикін/ Кузьмін та група В’ячеслава Сорокіна – в Обухові Київської області, решта спортсменів – в Полтаві. Лише Павло Алтухов готується в Хмельницькому.
Павло на своїй сторінці у Facebook написав, що йому не зробили збір перед чемпіонатом світу, при тому що він спортсмен елітної групи збірної України. Хочу прокоментувати цю ситуацію. Справа в тому, що перед початком сезону тренер спортсмена елітної групи представляє мені план зборів своїх вихованців. Керуючись цим планом, я включаю ці збори у фінансовий календар Міністерства. На жаль, тренер Павла Сергій Жиляєв такий план мені не надав, тому спортсмен готується не на централізованих зборах. Федерація каное України допомагає цьому спортсмену, а вже з нового циклу, з жовтня місяця, він буде включений до плану. Розумієте, передбачити, де захоче готуватися спортсмен, складно, тому вкрай необхідно надавати такий план підготовки, адже це пов’язано з приказами, з внесенням змін в календарний план. За один-два дні це зробити нереально, ця процедура займає десь місяць. Тому я тренерам говорю, щоб вони чіткіше давали мені свої плани, щоб не було таких накладок, як з Алтуховим. Зараз він готується за рахунок командируючої організації. Павлу був даний вибір готуватися, чи в Полтаві, чи в Обухові, де проходять тренувальні збори збірної команди, але він вирішив готуватися у Хмельницькому.

ЦІЛІ ТА ЗАДАЧІ
- Отже основні задачі на чемпіонаті світу?
- Збірна України їде на чемпіонат світу з конкретною ціллю – завоювання ліцензій. Призові місця – це добре, але головне – це саме ліцензії. Найбільші шанси ми маємо в чотирьох видах програми.
Павло Алтухов в каное-одиночці на дистанції 1000 метрів, де розіграється шість ліцензій для країн. Юрій Чебан в спринті – сподіваюсь, що Юра покаже свої олімпійські якості. По всім медичним показникам та тестам, які постійно проводяться, він набирає свої оптимальні кондиції. В цьому виді ліцензію отримають перші сім спортсменів. Юрій Вандюк та Андрій Рибачок в каное-двійці на дистанції 1000 метрів, які, нагадаю, завоювали право стартувати в чемпіонаті світу в жорсткій конкуренції з іншим сильним екіпажем Дмитро Янчук/ Тарас Міщук. Вважаю, що у них є непогані шанси потрапити в першу шістку та завоювати ліцензію, до того ж, на мій погляд, єдиний на даний момент тренер, який може вивести спортсменів на пік до цих змагань, це В’ячеслав Сорокін, який саме й займається їх підготовкою.
В цих дисциплінах ще буде додатковий відбір – на чемпіонаті Європи наступного року: в «двійці» - одна ліцензія, в «одиночках» - по дві. В жіночій байдарці-четвірці на дистанції 500 метрів, де ми також націлюємося на ліцензію, визначаються володарки десяти ліцензій, але є умова – серед них повинні бути представники чотирьох континентів. В цьому виді програмі взагалі одне відбіркове змагання. Для «четвірок» це єдиний шанс потрапити на Олімпійські ігри.
Тож у веслуванні доволі жорстока система олімпійського відбору, не знаю, в яких ще видах спорту така система. Наприклад, у стрілків є ряд змагань, де вони можуть завоювати ці ліцензії – на першому не вдалося, є ще кілька шансів.
Вийде завоювати чотири ліцензії на чемпіонаті світу, чи ні – тут гарантувати нічого неможна, адже це спорт, а самі змагання важкі та відповідальні. Нагадаю, що нас чекає не звичайний чемпіонат світу, а ліцензійний. І він, як на мене, складніше навіть ніж Олімпійські ігри, адже тут йтиме відбір на ці самі Ігри, і конкуренція буде надвисока.
В інших олімпійських дисциплінах завоювання ліцензій маловірогідне – Олег Кухарик (К-1, 1000), Кирило Черноморов (К-1, 200), Світлана Римкевич (К-1, 500), Іван Семикін/ Даніїл Кузьмін (К-2, 200).
- На що можемо розраховувати на неолімпійських дистанціях?
- У чемпіонів Європи в каное-двійці Дмитра Янчука та Тараса Міщука є всі шанси, щоб потрапити у призову трійку на дистанції 500 метрів. Є такі шанси і у інших спортсменів. Так що, гадаю, без медалей не залишимося. Але найголовніша ціль – це ліцензії. Тому я обмежив участь спортсменів-претендентів на ліцензію одним видом, щоб вони сконцентрувалися на виконанні головної задачі.
Максимальна кількість видів, на яких ми можемо бути представлені в Ріо, враховуючи додатковий відбір в 2016 році, на мій погляд, це п’ять. Тож до цього і прагнутимемо.

Облако Тегов