• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 1507
Чемпіонат світу (юніори, молодь). День третійВсі чотири фінальні заїзди третього дня чемпіонату світу серед молоді та юніорів в Монтемор-у-Велью за участю українських веслувальників стали для них медальними. Золоті нагороди завоювали Дмитро ЯНЧУК (Хмельницький) та Тарас МІЩУК (Львів), «срібло» - хмельничанин Павло АЛТУХОВ в каное-одиночці, також у віковій категорії «молодь», бронзовими призерами стали юніори – миколаївець Олег КУХАРИК в байдарці-одиночці, а також южненець Борислав БИЗУ та Богдан ЧАБАН з Ковеля. Вітаємо спортсменів та їх тренерів!

«БРОНЗА» ОЛЕГА КУХАРИКА
Спортсмени стартували щільною групою, але на позначці «250м» чітко визначилася трійка лідерів – Антун Новакович (Хорватія), Балінт Копаш (Угорщина) та Олег Кухарик. Відставання Олега від угорця коливалося від на однієї до 1,9 секунди. Але на позначці «750м» Копаш увімкнув підвищену передачу і з кожним гребком почав наздоганяти хорвата і доволі швидко залишив його в ролі переслідувача і в підсумку став чемпіоном. Олег впевнено зберіг третю позицію і вперше в кар’єрі став бронзовим призером чемпіонату світу

Байдарка-одиночка. Юніори. 1000м.
1. Балінт Копаш (Угорщина) – 3.34,684.
2. Антун Новакович (Хорватія) 3.36,524.
3. Олег КУХАРИК (Україна) – 3.38,532

«СРІБЛО» АЛТУХОВА
Наш претендент на олімпійську ліцензію після стартового відрізку знаходився доволі далеко до призової зони. Першу половину дистанції він пройшов на шостій-сьомій позиції, і зберігав шанси на «бронзу» (відставання від неї складало – 1,5 секунди) . До «срібла» візуально було дуже далеко, а точніше 4,16 секунди) . Але хмельницький веслувальник зробив, здавалося, неможливе. За 250 метрів він був вже третім з явними претензіями на срібну позицію (-2,37 секунди), настільки потужно він фінішував. Відрив від італійця Карло Таккіні танув, як минулорічний сніг. Ще б сотня метрів, він напевно «з’їв» би і чеха Мартіна Фуксу, але той захистив свій титул. Алтухов – другий. «Діамантовий фініш» - таким ярким епітетом нагородив коментатор спурт українця. Таким чином, Павло переплавив «бронзу»-2014 в «срібло».

Каное-одиночка. U-23. 1000м. Фінал
1. Мартін Фукса (Чехія) – 3.52,320
2. Павло АЛТУХОВ (Україна) – 3.55,400.
3. Карло Таккіні (Італія) – 3.55,808.

«БРОНЗА» БИЗУ ТА ЧАБАНА
Борислав Бизу та Богдан Чабан, як і в попередніх заїздах, де брали участь (попередні – в «двійці» та в «четвірці»), стартували дуже потужно. Упродовж першої половини вони мали перевагу дві з половиною секунди перед польським дуетом Марцел Холдак/ Якуб Рутковскі (Холдак, до речі, чемпіон світу-2014 в цьому ж виді програми, але з іншим напарником) . Далі поляки почали «з’їдати» відрив, і за 250 метрів він дорівнював вже 0,7 секунди. Незабаром конкуренти обігнали українців. Бизу та Чабан з останніх сил намагалися зберегти «срібло», але румуни фінішним ривком такі випередили наших веслувальників. Всього на 0,82 секунди.
Отже в активі українців «бронза» після минулорічного шостого місця, коли компанію Бизу складав його одноклубник по южненському ФСК «Хімік» Сергій Романенко.

Каное-двійка. Юніори. 1000м. Фінал
1. Марцел Холдак/ Якуб Рутковски (Польща) – 3.43,544.
2. Леонард Калін/ Георге Васіле (Румунія) – 3.44,984.
3. Борислав БИЗУ/ Богдан ЧАБАН (Україна) – 3.45,808.

«ЗОЛОТО» ЯНЧУКА ТА МІЩУКА
Чемпіони Європи-2015 Дмитро Янчук та Тарас Міщук з самого початку підтвердили свій клас, відразу вийшовши в групу лідерів. На позначці «250м» вони другі слідом за угорським дуетом Віктор Віола/ Адам Фекете, які йшли по крайній, дев’ятій, «воді». Вже на наступному відрізку українці вийшли в лідери, випереджаючи угорців на 0,9 секунди на половині дистанції. Далі – більше. Плюс дві секунди від румунів Крістіана Георге та Косміна Сімона на позначці «750м». На фінішному відрізку вони не розтринькали перевагу і стали чемпіонами світу серед молоді. А ось угорцям не пощастило – вони програли всього 0,06 секунди казахстанцам в боротьбі за «бронзу».

Каное-двійка. U-23. 1000м. Фінал
1. Дмитро ЯНЧУК/ Тарас МІЩУК (Україна) – 3.39,228.
2. Крістіан Георге/ Космін Сімон (Румунія) – 3.41,412.
3. Сергій Ємельянов/ Тимофій Ємельянов (Казахстан) – 3.43,336.

Третій день. Ранкова сесія. ВІДЕО

ДВА З П’ЯТИ
Лише два з п’яти півфінали принесли успіх українцям. Іван Семикін в «одиночці», а потім і в «двійці» з Даніїлом Кузьміним перемогли у своїх заїздах і без усіляких питань відібралися у фінал А.
Діана Танько та Світлана Римкевич були дуже далеко від цього – восьме та дев’яте місця відповідно у своїх заїздах, а треба було, принаймні, третьою.
Каноїст В’ячеслав Унтілов зупинився в кроці, в точніше в 0,7 секунди, від фіналу А, ставши четвертим у своєму заїзді.

ДЕНЬ ТРЕТІЙ. 25 ЛИПНЯ. СУБОТА
Ранкова сесія. ВІДЕО-ОНЛАЙН
11.32. Байдарка-одиночка. 1000 м. Юніори. Фінал А. КУХАРИК – 3.38,532, 3-е місце
12.20. Каное-одиночка. 1000 м. U-23. Фінал. А. АЛТУХОВ - 3.55,400, 2-е місце.
13.23. Каное-двійка. Юніори. 1000 м. Фінал А. БИЗУ/ ЧАБАН – 3.45,808, 3-е місце.
13.58. Каное-двійка. U-23. 1000 м. Фінал А. ЯНЧУК/ МІЩУК – 3.39,228, 1-е місце

Вечірня сесія. ВІДЕО-ОНЛАЙН
17.05. Байдарка-одиночка. 200 м. Юніори. Півфінал. СЕМИКІН. 39,280 - 1-е місце, вихід у фінал А
17.25. Байдарка-одиночка. 200 м. Жінки. Юніори. Півфінал. ТАНЬКО. 49,992 - 8-е місце. Завершила боротьбу
17.45. Каное-одиночка. 200 м. Юніори. Півфінал. УНТІЛОВ. 44,604 - 4-е місце, вихід у фінал Б
18.20. Байдарка-одиночка. 200 м. Жінки. U-23. Півфінал. РИМКЕВИЧ. 50,052 - 9-е місце. Завершила боротьбу
19.10. Байдарка-двійка. 200 м. Юніори. Півфінал. СЕМИКІН/ КУЗЬМІН. 34,204 - 1-е місце, вихід у фінал А