.
Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Реєстрація
Забули пароль?
[noleech] Дизайнерские
фиолетовые шаблоны dle
, а также предлагаем
скачать аудиокниги бесплатно
и без регистрации. [/noleech]
200
Головна сторінка
Про федерацію
Календар змагань
Обласні федерації
Колегія суддів
Видатні веслувальники
Контакти
Навігація
Головна сторінка
Історія веслувального спорту
Інформація про федерацію
Календар змагань
Правила змагань
Документи федерації
Результати змагань
Контакти
Сайти
Фото
Відео
ОНЛАЙН-ЗАЯВКА
Наші партнери:
Розміщення реклами на сайті
ВІТАННЯ ІМЕНИННИКАМ!
21 лютого
Гармаш Ігор Вікторович
23 лютого
Артанов Євген Йосипович
23 лютого
Дацьків Уляна Романівна
24 лютого
Нагаєв Ігор Володимирович
Федерація каное України вітає з ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ
і бажає здоров'я та успіхів!
Our office:
Україна 01023 Київ
вул. Еспланадна, 42,
офіс 505
тел: +38 (044) 284 38 37
Адреса електронної пошти: ukrcanoefed@meta.ua
Ukraine 01023 Kyiv,
42 Esplanadna str.,
office 901
tel: +38 (044) 284 38 37
Федерація каное України
Календар
«
Февраль 2019 »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Федерація каное України
»
Новини
» Веслувальний слалом: нема умов – нема медалей
Веслувальний слалом: нема умов – нема медалей
0
1
2
3
4
5
Опоблікував:
admin1
|
Коментарів: 0
|
Переглядів: 976
Веслувальний слалом: нема умов – нема медалей
Для українських шанувальників спорту веслувальний слалом не тільки екзотичний вид спорту, а ще й маловідомий тим, оскільки за усю історію незалежності України жоден (!) спортсмен не виступав на Олімпійських Іграх. Наразі цей вид спорту також немає своїх перспектив в Україні, адже, окрім потрібних умов для тренувань, наші спортсмени не мають належного фінансування. Про теперішнє та майбутнє веслувального слалому в Україні кореспонденту нашого сайту розповів Володимир Ус – відомий український тренер та член виконкому федерації веслувального слалому України.
-Володимире Павловичу, скільки в Україні діючих шкіл веслувального слалому?
-Їх небагато – у Києві, Вінниці, Дніпропетровську та Харкові. Є осередки у Сумах та Львові. Дві найпотужніші школи у Києві та Вінниці. Вони дають найкращих кадрів, відповідно виховують чемпіонів України з різних видах веслувального слалому. Ці дві школи мають дещо більше фінансування, аніж інші, тому їхні вихованці демонструють кращі результати.
-Яка ситуація в Україні з тренерами?
-Почну з того, що їх є мало. Їх можна перелічити на пальцях рук. Мова йде про тренерів дорослих спортсменів, однак якщо говорити про дитячих, то ситуація буде ідентичною. В середньому кожна школа має по три-чотири тренери. Загалом, у нас специфічний вид спорту, у якому, на перший погляд здається, і тренерів не дуже то й треба. Звісно, якби була більша географія веслування, то тренерів було б більше. Веслувальний слалом можна порівняти, скажімо, з біатлоном чи шорт-треком. Ним також займається обмежене коло людей.
-Скільки приблизно людей в Україні займається веслувальним слаломом?
-250-300 чоловік.
-Як часто проводиться чемпіонат України?
-Чемпіонат України серед дорослих та молоді проводиться у Первомайську на річці Південний Буг, а кубок України – на річці Рось у Богуславі. Чемпіонат України проводимо влітку, а Кубок - восени. На дорослий чемпіонат України допускаються усі бажаючі, старші за 15 років. В середньому заявляється 100-120 спортсменів. Це найважливіший старт сезону, за підсумками якого формується склад збірної України. Можливий відбір команди і на Кубку України, який, як і чемпіонат, проводиться один раз в рік.
-Чому нашим спортсменам так важко даються медалі на чемпіонатах світу та Європи?
-У неолімпійському виді програми, а саме жіночому каное, наші Вікторія Ус та Вікторія Добротворська вигравали срібні медалі на чемпіонаті світу серед молоді до 23-ох років. Добротворська досягла цього успіху у 2012-ому, а Ус – на рік пізніше. На жаль, похвалитися більше немає чим. В історії українського веслувального слалому це єдині наші медалі з чемпіонату світу. Були потрапляння до фіналів, однак медалей більше ніколи не було.
Головна причина таких результатів – наші умови тренувань. Вони у нас найгірші, адже у нас немає штучних каналів, на яких ми змогли б тренуватися до готуватися до міжнародних стартів. У Європі набагато інший рівень, тому ми часто змушені їздити тренуватися туди.
-Чи є кошти їздити тренуватися за кордон?
-Немає. Тренуються там лише ті спортсмени, які регулярно потрапляють до збірної України або ті, які мають гроші. На жаль, наші можливості дуже обмежені.
-Де тренуються спортсмени в Україні?
-В основному використовуємо три місця – Первомайськ, Вінницю та Богуслав. Ці місця для нас більш-менш підходять, але для потрапляння в призери на міжнародних стартах цього замало.
-Яка ситуація з фінансуванням слалому і наскільки це дорогий вид спорту?
-Фінансування жодного немає. Багато чого люди купують за свої кошти. Для прикладу, байдарка коштує від тисячі євро. Є звісно, і дорожчі. Байдарка-двійка може коштувати до двох тисяч євро. Весло коштує 300 євро, шолом спортсмена 50, а рятівний жилет до 80-ти євро.
Загалом, у нас є чимало перспективних людей. Утім, самі розумієте, що цього замало. Потрібне фінансування. Якщо воно буде, перспективи будуть більшими. Будуть гроші – будуть наші представники на ліцензійних змаганнях, не буде грошей – ймовірно, що ніхто з наших спортсменів не боротиметься за потрапляння на Олімпіаду.
-Чи є надії, що у недалекому майбутньому веслувальний слалом заживе по-новому?
-Самі знаєте яка зараз ситуація в країні. У нас є лише одна надія – на самих себе (сміється).
Розмовляв Богдан Пастернак
Дата: 21-01-2015, 14:55
Категорія:
Новини
В.Моргун: Прийде час, коли драгонбот буде популярнішим
Олексій Мотов: Передолімпійський рік буде насиченим
Чемпіонат світу зі слалому
Президент ФКУ в Богуславі
Президент ФКУ