• |
  • Коментарів: 0
  • |
  • Переглядів: 292

Сьогодні українські веслувальники вийдуть на старт змагань Олімпіади у двох видах. І Павло АЛТУХОВ в «каное-одиночці, 1000м» (о 15.16 за київським часом), і Анастасія ТОДОРОВА з Інною ГРИЩУН в «байдарці-двійці, 500 м» (о 15.24) дебютують на Олімпійських іграх. Слідкуємо за прямими трансляціями на каналі «UA-перший», за результатами-онлайн – на сайті Олімпіади-2016.

СИСТЕМА ЗМАГАНЬ

«Каное-одиночка, 1000 м» відкриває олімпійську програму змагань у веслуванні. В цьому виді стартує 21 спортсмен і за системою відбору із попереднього раунду прямого виходу у фінал немає, в півфінал потраплять п’ять спортсменів з кожного заїзду та один кращий добиратиметься за часом. В півфіналі відбудуться два заїзди, і з кожного з яких у фінал вийдуть по чотири кращих. Звертаємо вашу увагу, шо у фінальних заїздах Олімпіади в Ріо стартуватимуть не дев’ять веслувальників, як зазвичай, а вісім.

В «байдарці-двійці, 500 м» виступатимуть 15 екіпажів, і таким чином, вже з попереднього раунду переможець кожного з двох заїздів напряму відправиться у фінал, решта – стартуватиме у півфіналах. У півфінальній стадії, яка відбудеться за півтори години, відбудуться два заїзди. Три кращих з кожного стануть фіналістами.

ФАВОРИТИ. ШАНСИ

Каное-одиночка. Сайт Міжнародної федерації у своєму превью до стартів першого дня головним фаворитом Олімпіади-2016 в цьому виді, цілком логічно, називає Себастьяна Бренделя, який виграв в 16-ти з 18-ти останніх крупних міжнародних змагань, де він брав участь. Він може стати першим з 1952 року, хто виграв дві Олімпіади поспіль в цьому виді програми.

В числі претендентів – призери останніх чемпіонатів Європи та світу чех Мартин Фукса та молдавський каноїст (з 2014 року), уродженець, до речі, України Сергій Тарновський.

Ми також назвемо серед них і Павла Алтухова, який на двох останніх чемпіонатах світу був четвертим, становився бронзовим призером чемпіонату Європи-2015, а також травневого етапу Кубку світу в Дуйсбургу.

Байдарка-двійка. В числі претендентів на нагороди за думкою сайт називають німецький дует олімпійських чемпіонок в цьому виді програми Франці Вебер/ Тіна Дітце, чотириразові чемпіонки світу, знов таки саме в цьому виді, угорський екіпаж Габриела Сабо/ Данута Козак

Претендент №3 польський екіпаж Беата Миколайчик/ Кароліна Найа фінішували на подіумі в 12-ти з 14-ти останніх міжнародних змагань в «байдарці-двійці, 500».

Що приємно, четвертим за рахунком претендентом названі Анастасія ТОДОРОВА та Інна ГРИЩУН, котрі в яскравій боротьбі з перевагою лише 0,05 секунди перемогли славнозвісних німкень на етапі Кубку світу в Рачіце.

Цікаво, що з німецьким та польським дуетом українки зійдуться в своєму попередньому заїзді

СЛАВНА ІСТОРІЯ

В цих видах програми українські спортсмени тричі піднімалися на другу сходинку олімпійського п’єдесталу. В «каное-одиночці» Василь ЮРЧЕНКО в 1976 році та Сергій ПОСТРЕХІН в 1980 році, серед жінок – Катерина КУРИШКО в екіпажі з Людмилою Пинаєвою (Хведосюк) із Санкт-Петербургу (тоді – Ленінграду)

Олімпіада-2016. 15 серпня. Заїзди за участю українських веслувальників

15 серпня

15.16. Каное-одиночка. 1000 м. Попередній раунд (21 учасник). Заїзд 3. Павло АЛТУХОВ (3). 1-5+6ВТ – у півфінал.